До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України додали “культура традиційної гуцульської сирної пластики”.
Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики, пише ПІК.
Ця традиція побутує в селах Брустури, Космач, Прокурава, Шепіт, Річка, Снідавка Косівського району та селах Криворівня, Чорний потік, Красник Верховинського району.
“Подібні елементи існують і в інших регіонах України, зокрема Карпатського регіону, так і в інших країнах, таких як Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, однак мають місцеві особливості, традицію та культуру, пов’язану з місцем побутування”, – зазначили у міністерстві.
Також, Нацперелік поповнився такими пунктами:
- Традиційна народна гра «Ашик», розповсюджена на Півдні Одеської області у місцях компактного проживання болгар і гагаузів, зокрема в селах Городнє, Виноградівка Болградського району, Котловина Ізмаїльського району;
- Традиція виконання ритуального чоловічого танцю «Сербен» у селі Чортовець Городенківської міської ради. Традиція розповсюджена також у місцях компактного проживання уродженців села Чортовець за кордоном. Це передмістя Праги (Чехія), передмістя Парижа (Франція), Португалія, Польща;
- Весільний обряд «Читання корони». «Корона» побутує на теренах Волинської області.
Нагадаємо, раніше традицію Щедрого вечора внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини України. А писанка може увійти до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
До слова, майстрині із села Шепіт, що на Косівщині, розповіли, як у їхньому житті з’явився сирний коник та що він для них означає:
Читайте також:
- Голубці із картоплею внесли до нематеріальної культурної спадщини
- Традицію “віншування Василів” у селі на Рогатинщині внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини
- Надсянську говірку внесли до елементів нематеріальної культурної спадщини
- Коломийська начинка може увійти до переліку нематеріальної культурної спадщини України (ВІДЕО)
- “Коляда на Майзлях” увійшла до переліку нематеріальної культурної спадщини України