У Франківську, 24 жовтня відбувся форум “Всі діти – наші” – профілактика соціального сирітства”. Ініціатори заходу МБО “БФ “СОС Дитячі Містечка” Україна, партнерські організації державного та обласного рівня, представники місцевої влади, пише ПІК.
Під час заходу обговорили актуальні соціальні проблеми сьогодення, особливу увагу приділили профілактиці соціального сирітства через об’єднання спільних зусиль для створення безпечного і підтримуючого середовища для дітей.
Форум провели у рамках проєкту «Право на сім’ю: усунення системних прогалин – підтримка реформ системи захисту дітей» СОС Дитячі Містечка, який реалізується за підтримки уряду Німеччини.
“Цей форум не просто про те, щоб щось обговорити, ми плануємо проводити навчальні тренінги. Тут сьогодні присутні представники дев’яти громад. Вони приїжджають і бачать, які є практики соціальної підтримки одне в одного, це чесний обмін досвідом, не тільки позитивним, але й таким, який є реальний”, – розповіла Антоніна Загроцька, національна менеджерка проєкту «Право на сім’ю: усунення системних прогалин – підтримка реформ системи захисту дітей» СОС Дитячі Містечка.
Заступниця голови Івано-Франківської облдержадміністрації Людмила Сірко зауважила, що проблема соціального сирітства якби нам на цього не хотілося, існує. І багато вихованців на Прикарпатті мріють колись сказати “мама” чи “тато”. Наразі в Івано-Франківські області на обліку служб у справах дітей перебувають 1172 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування.
- 13 дитячих будинків сімейного типу, де виховують 97 дітей;
- 83 прийомні сім’ї (148 дітей);
- 870 дітей виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників.
“Ми сьогодні маємо гарні результати по відкриттю соціологічних центрів, центрів життєстійкості. Ми можемо сьогодні потішитися напрацюваннями з придбання та реконструкції, поточному та капітальному ремонту дитячих будинків сімейного типу. Адже наша область прийняла 16 дитячих будинків сімейного типу. Їм сподобалась наша місцевість і 15 будинків виявили бажання не просто в нас проживати, а стати мешканцями Прикарпаття”, – сказала Людмила Сірко.
У травні 2022 року в Франківську запрацював Центр укріплення сім’ї МБО “БФ “СОС Дитячі Містечка”, який надає соціальну, психологічну, логопедичну допомогу сім’я та дітям з усієї області. За майже три роки роботи, послугами центру вже скористалися понад 20 тисяч людей, в тому числі й переселенців, яких на Прикарпатті зараз проживає 138 тисяч. Загалом таких центрів 11 по усій Україні.
“Дуже важлива психоемоційна соціалізація родини, батьків. Бо якщо дитина має стабільного ресурсного поряд дорослого, то вона може проживати своє щасливе дитинство. Часто до нас звертаються щодо логопедичної корекції, бо багато дітей з початку війни, мають проблему з вимовою, деякі діти взагалі перестали розмовляти. Тобто, нашою цільовою аудиторією є сім’ї з дітьми, втім ми ніколи не відмовляємо у допомозі іншим категоріям людей, а перенаправляємо їх до інших соціальних установ”, – зазначила Алла Котляр, керівниця Центру укріплення сім’ї МБО “БФ “СОС Дитячі Містечка” в Івано-Франківській області.
До слова, в рамках проєкту «Право на сім’ю: усунення системних прогалин – підтримка реформ системи захисту дітей» МБО “БФ “СОС Дитячі Містечка” у Івано-Франківську запрацює «Центр соціальної підтримки дітей та сімей» на вулиці Молодіжній, 54. Центр повністю фінансуватиметься громадою.
Такі центри на Прикарпатті вже відкрили у Коломиї та Городенці.
“Наш проєкт реалізовується у п’яти країнах: це і Балкани, і Східна Європа. Ми прагнемо до того, щоб кожна дитина мала право на сім’ю. Зокрема, в Україні цей проєкт реалізовується у восьми громадах Київщини та Франківщини. Ми підходимо комплексно до цього питання: від навчання фахівців соціальної роботи до ремонту або будівництва приміщень, у яких мають надавати соціальні послуги. Дуже багато уваги ми приділяємо безбар’єрності, адже соціальні послуги – це про гідність. Ми працюємо у тісній співпраці з громадою, визначаємо потреби населення, які соціальні послуги необхідні й відкриваємо такий центр”, – додала національна менеджерка проєкту Антоніна Загроцька.
Читайте також у ПІК:
- У дев’яти школах Прикарпаття модернізують харчоблоки
- У Франківську в ліцеї відкрили ресурсну кімнату
- Міносвіти підтримало заборону спілкуватися російською на перервах у школах – Лісовий
- “Це приклад того як можна дійти до мети”, – найкраща вчителька України Леся Павлюк (ВІДЕО)
- Необхідність для громади: у Городенці відкрили Центр соціальної підтримки дітей та сімей (ФОТО)
Читайте нас у тг