У світі, де щодня стикаємось із різноманітними перешкодами, наслідками війни однією з найбільших проблем є доступність життєвих можливостей для людей з інвалідністю. Проте реабілітаційні центри стають тим місцем, де починається відновлення і новий етап життя для багатьох. Ці установи не лише забезпечують фізичну реабілітацію, а й дають шанс повернутися до нормального життя, долати соціальні бар’єри та отримувати підтримку.
Так у селі Угорники, що поблизу Івано-Франківська, почала працювати філія Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас», релокованого з Краматорська. Тут відновлюють здоров’я, повертають сили і впевненість у собі ті, хто цього найбільше потребує, пише ПІК
Центр став місцем, де люди з інвалідністю та військові можуть отримати фізичну, психологічну допомогу, а також адаптуватися до соціального життя.
Директор центру Світлана Фоміна зазначає:
Наш центр створений для того, щоб допомогти людям з інвалідністю повернути функціональність організму і соціальну активність. Ми надають комплексні послуги, починаючи від фізіотерапії і закінчуючи психологічною підтримкою та адаптацією до соціуму. Працююємо із пацієнтами після травм, інсультів, операцій, маємо спеціальні програми для дітей і дорослих з різними фізичними або розумовими обмеженнями.
Наша мета – допомогти пацієнтам повернути функціональність організму і соціальну активність. Ми надаємо комплексні послуги: фізіопроцедури, масажі, психологічну підтримку. У нас є програми для дітей, дорослих та військових.
Завдяки державній підтримці за бюджетні кошти було проведено ремонт і тепер тут розташовано гуртожиток на 16 ліжкомісць, їдальня, спортивні зали та медичні кабінети. На даний момент пацієнтів закладу зустрічають лікарі, психолог, реабілітологи, адміністратор та начальник психолого-педагогічного відділення. Центр обладнаний сучасною технікою, має гуртожиток на 16 місць, їдальню, спортивні зали та медичні кабінети.
За словами адміністратора Ганни Лахіної, яка сама є прикладом успішної реабілітації:
Ми створюємо для наших пацієнтів комфорт та затишок. Люди тут відчувають себе як вдома. Я організовую вечори творчості, малювання картин, настільні ігри. Ці три тижні реабілітації змінюють життя багатьох.
Ганна поділилася, що потрапила в центр як пацієнтка після травми, а тепер допомагає іншим. Її історія – приклад того, як відновлення може дати новий шанс на життя.
Я родом з Курахова. Після травми потрапила в центр реабілітації «Донбас». Я була дуже натхненною і хотіла щось робити для допомоги людям. Керівник центру, Світлана Олександрівна, побачила в мені цю іскру і бажання допомагати, тому запропонувала працювати адміністратором центру.
До слова, Ганна має офіційний статус міс «Краса без обмежень» 2021, бо брала участь у конкурсі для жінок, що пересуваються у кріслах колісних.
У реабілітаційному центрі впроваджений індивідуальний підхід до кожного. Пацієнтів оглядає мультидисциплінарна комісія. Лікар-терапевт Богдана Лелик пояснює:
Ми вивчаємо медичні виписки, оцінюємо стан пацієнтів. Усі мають поступати в період ремісії з контрольованими захворюваннями. Наші лікарі виступають консультантами, тому ми забезпечуємо контроль базової терапії та виконання рекомендацій.
Реабілітолог Богдан доповнює своїх колег:
Наші пацієнти мають свої цілі, і ми допомагаємо їх досягати. Наприклад, одним із завдань було навчитися зімкнути руки за головою. І за деякий час це вдалося! Такі результати дуже надихають. Буває, що люди приходять, навіть не вміючи зав’язати шнурки. Але після реабілітації вони вже можуть зав’язувати бантики чи застібати ґудзики на одязі.
Особливістю центру є те, що тут проходять реабілітацію і військові. Психолог Руслана наголошує:
Така взаємодія корисна для всіх. Військові діляться своїм досвідом, емоціями, а цивільні вчаться співпереживати. Це допомагає повернутися до нормального життя швидше.
Тут нас розуміють, допомагають і підтримують. Особливо подобається малювати картини за номерами – це заняття приносить задоволення і заспокоює.
На запитання журналіста про кількість бажаючих спонсорів та благодійників, директор центру Світлана Олександрівна відповідає:
Наш ранок починається з пошуку донорів та написання грантів. Більшість того, що ви бачите у центрі, було залучено завдяки грантовим коштам. Ми співпрацюємо з такими фондами, як Червоний Хрест, Карітас тощо. Ми не женемося за мільйонами. Завдяки маленьким, але послідовним внескам оновили меблі, закупили техніку та створили комфортні умови для наших пацієнтів.
Реабілітаційний центр «Донбас» – це не просто місце відновлення, а спільнота, яка допомагає долати труднощі і починати нове життя. Тут кожен знаходить підтримку, нові можливості і віру в себе. Враховуючи досягнення дружної команди персоналу Центру, можна впевнено сказати, що люди з інвалідністю мають шанс на якісне життя. Для багатьох з них це можливість повернутися до роботи, займатися улюбленими справами, відновити самостійність. Тому, підтримка таких центрів має бути пріоритетом для кожного суспільства.
Матеріал підготувала Руслана Гочіяєва-Шевчук
Фото автора
Читайте також:
- У Франківську успішно запрацював реабілітаційний центр “Донбас” (ФОТО)
- На Франківщині запрацює релокований реабілітаційний центр “Донбас”
- У Франківську обговорять, як зробити місто доступним для маломобільних груп населення
- Як дружина важкопораненого воїна з Івано-Франківська підтримує свого Героя (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг