Як відомо, під час повномасштабної війни мережа медичних центрі Оксфорд Медікал відкрила відділення зі стаціонаром на «Буковелі».
Наскільки перспективним був цей проєкт, а також чому у підсумку довелося його згорнути, розповів у інтерв’ю ПІК директор медичного центру «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ» Олег Ганущак.
«Наші рішення у будь-якому випадку були виправданими. Ми постійно розвиваємось. Так, дійсно відкрили стоматологію, а у 2023 році відкрили медичний центр у «Буковелі», який вже встигли й закрити. Але це не про те, що ми десь помилилися. Ми почали цей проєкт, довели його до певного рівня, а згодом – економіка сказала своє слово. Отже, ми погодили всі умови та можливості виходу з самим «Буковелем», а на наше місце прийшла інша клініка. Вони прийшли у те місце, де зовсім непросто працювати, особливо зараз. Але бажаємо їм успіхів», – розповів він.
За словами Олега Ганущака, було оцінено по-новому усі ризики та витрати, які є під час роботи повноцінної лікарні. І в «Оксфорд Медікал» побачили вигоди, або так званого «вихлопу», на який очікували.
«Адже ми не тільки медична структура, а ще й комерційна. Відповідно, ми оцінюємо, наскільки нам це вигідно. Якщо об’єкт постійно дотаційний, чи є зміст його зберігати? Якби був мирний час та було б більше лікарів та персоналу – ми, ймовірно, залишилися б там. Але якщо дуже обмежені ресурси, треба ухвалювати рішення, які диктує саме економіка», – зазначив очільник медичного центру.
На запитання журналістів про те, що саме не врахували у проєкті «Оксфорд Медікал Буковель», Олег Ганущак відповів так:
«Ми врахували усе те, що бачили необхідним у конкретний момент. Згодом, у процесі роботи, з’явилися певні виклики та обставини».
Насамперед мова йде про кадрові питання, зокрема, через проблеми із пошуком лікарів-травматологів, а пізніше – із «середнім» персоналом.
«Чому? Тому що європейські країни пропонують значно цікавіші умови аніж ті, які у нас на ринку. Відповідно, медсестри здебільшого виїхали за кордон. Інший момент – логістика, тобто переміщення персоналу. Це все виливалося у великі затрати. Одна справа, коли у місті медики мають житло і просто ходять на роботу. Інша – коли у горах, на курорті, цей побут потрібно працівникам забезпечити», – наголосив Олег Ганущак.
Зрештою, каже очільник «Оксфорд Медікал Івано-Франківськ», якщо мова йде про стаціонар, іншими словами – «тяжку» медицину, треба запрошувати до співпраці висококваліфікованих хірургів, а також медсестер з іншою кваліфікацією.
«Їх не тільки важко знайти, але, знайшовши, ще й важко втримати. Хоча б по тій причини, що їм вистачає роботи у великих закладах охорони здоров’я. Відповідно, треба домовлятися, шукати підхід, інші шляхи співпраці. Але у певний момент ми просто зрозуміли, що усе це не дуже доцільно», – додав співрозмовник.
Повну версію інтерв’ю читайте за посиланням:
Читайте також:
- З Різдвом та Новим роком: побажання від лікарів Оксфорд Медікал Івано-Франківськ (ВІДЕО)
- ТОП-5 обстежень, які варто пройти кожному: радять лікарі Оксфорд Медікал
- Як підготуватися до колоноскопії? Поради лікарів Оксфорд Медікал
- Місяць боротьби з колоректальним раком: “Оксфорд Медікал” запрошує на акційну пропозицію (ВІДЕО)