Івано-Франківськ

“1984 рік вона назвала, стара овца”: як телефонні шахраї намагалися ошукати франківку за відомою схемою

Зловмисники якимось чином знали ім’я та вік, однак банк обрали навмання.

telefonni shakhrai rozkradaly pozhertvy na vijskovykh holovna

Телефонний дзвінок зі стаціонарного київського номера 0443536801 насторожив. І дійсно: на тому “кінці дроту” жінка із правильною вимовою та гарною літературною мовою повідомила, що мою картку Ощадбанку заблокували. Тож для її розблокування зараз з’єднає мене з працівником банку. Сказала залишатись на лінії.

Діють навздогад

Мовчу про те, що я не є клієнтом цього банку. Натомість відповідаю на запитання, коли мала успішну операцію з цією картою: розрахунок, оплата чи транзакція. 

“Людмило, надалі рахунком плануєте користуватися?, – запитує жінка. – Назвіть число, місяць та рік народження. Я зараз відключуся. Вам надійде дзвінок на проходження верифікації. З’єднуйтеся, тобто підніміть слухавку та натисніть “1”. Дівчинка скаже вам код: запам’ятайте або запишіть його”. 

Називаю навмання якісь число та місяць, і 1984-й рік народження. “Операторка” мовчить, але відчувається якась напруга з її боку. Натомість знову дзвінок, уже з іншого номера. 

Після характерного кількасекундного музичного сигналу вже інший жіночий голос поцікавився, з якого приводу звертаюся. Мовляв, мене з’єднали з оператором Центрального відділення Ощадбанку, місто Київ, провулок Лікарняний, 14. 

“Доброго дня! Ви виконуєте вхід у Мобільний Ощад, – каже робот з номера 0443500133. – Важливо: код, який зараз буде озвучено, заборонено використовувати в чатах Телеграм Вайбер і Фейсбук. Він дійсний лише для застосунку “Мобільний Ощад”. Щоб отримати код, натисніть “1”. Прослухайте одноразовий пароль та введіть його у відповідне поле онлайн-банкінгу”.

Робот називає повільно чотири цифри. І тут ще один дзвінок, уже із третього номера телефону: 0442337246. Граю свою роль далі, відповідаю.  

“Людмило, це ви? – запитують тим же голосом, що і з першого номера. – Остання трансакція вчора? Розрахунок? Ваша карта не вкрадена, карта не втрачена. Надалі картою плануєте користуватися? Вкажіть цифри, які ви щойно почули”. 

Називаю чотири зовсім інші цифри, 1214, навмання. Жінка каже, що це невірно. Відповідаю, що такий почула. 

“То ж не ті цифри, – обурюється вона. – Да, невірно запам’ятали. Якщо вам не потрібно проводити верифікацію, тоді до відділення звертайтеся, і в банку будете казати свої 1214. Тому що не цей код вона вам вказала: я бачу, що вона вам вказала”.

Тут я не витримую: відповідаю їй, що то  все дурня, щоб менше обманювали людей. 

Вона кипить. Її гнів виражається нецензурщиною, “стара овца” з яких – найласкавіше. Мимоволі сміюся, бо до останнього вислову зловмисниця додає: “84 року вона, аякже, 84-го!”. 

zhertva moshennikov 980x551 1

Жодної інформації не повідомляти 

За офіційним коментарем телефоную за вказаним на сайті Ощадбанку контактним номером телефону: 0800210800. Повідомляю, що звертаюся з приводу телефонного шахрайства. Мене з’єднують із оператором Денисом.   

“На жаль, дійсно шахраї можуть телефонувати і представлятися працівниками банку, – відповідає на моє запитання Денис. – Звісно, жодної інформації цим людям не можна повідомляти. Важливо так само зафіксувати, з яких номерів були дзвінки”. 

Називаю запитувані телефонні номери. То перший і третій дійсно шахрайські, а другий – належить банку. 

“Задля безпеки, щоб підтвердити, що це дійсно ви намагаєтеся зробити операцію, банк направляє код з цього номеру для реєстрації в особистому кабінеті “Ощад 24/7”. Шахраї намагаються представитися псевдопрацівниками банку, тому роблять таке перенаправлення дзвінка. Рекомендуємо надалі жодної інформації по карті їм не повідомляти і блокувати ці номери”, – радить оператор.  

Отож висновок очевидний. Зловмисники звідкись мають номери телефонів або ж діють цілком навмання. Адже, якби мали точну інформацію, то вийшли б саме на клієнта згадуваного вже банку. Однак такі шахрайські схеми справді діють, бо чимало людей таки потрапляють у їхні злочинні сіті. 

До речі, важливо знати контактний номер для зв’язку зі своїм банком: або записати собі, або зайти в застосунок онлайн. Так само варто нагально зв’язатися з оператором банку для перевірки, чи дійсно за вашою картою проведені якісь підозрілі операції. 

Та насамперед треба тимчасово заблокувати доступ до своєї карти. Звісно ж, заблокуйте негайно і номери, з яких надходять такі дзвінки. Тоді й нерви збережете, і гроші. 

Людмила Стражник. Фото з мережі Інтернет. 

 

Читайте також:

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено