Івано-Франківськ

У «Прикарпатському центрі репродукції людини» відповіли на одне із найболючіших питань жінок

Сучасна репродуктивна медицина дозволяє побачити те, що колись було прихованим.

У «Прикарпатському центрі репродукції людини» відповіли на одне із найболючіших питань жінок

«Я здорова, чому не вагітнію?» — це одне із найболючіших питань, які чують фахівці “Прикарпатського центру репродукції людини”. І часто відповідь не така проста, як здається, пише ПІК.

“Багато жінок стикаються з тим, що стандартні аналізи не показують відхилень: гормональний фон у нормі, менструальний цикл регулярний, партнер здоровий. Здається, усе гаразд — але бажана вагітність не настає. Чому так? Приховані причини безпліддя — глибше, ніж здається”, – зауважують у медзакладі. 

У сучасній репродуктивній медицині існують малопомітні або зовсім непомітні на звичайних обстеженнях фактори, які можуть перешкоджати зачаттю: 

  • Це може бути генетика, імунологія чи навіть мікроскопічні зміни в матці, які виявляються лише спеціальними методами.
  • Якість яйцеклітин і сперматозоїдів може відрізнятися від кількісних показників. Стандартний аналіз цього не покаже.
  • Іноді проблема в сумісності пари. Організм жінки може виробляти антитіла, які перешкоджають зачаттю, навіть якщо обидва партнери здорові.
  • Є фактор часу. Навіть “незначні” вікові зміни після 30–35 років можуть впливати на ймовірність зачаття.

“Тому, коли «усе гаразд», але довгоочікувані дві смужки не з’являються, варто заглибитися глибше. Сучасна репродуктивна медицина дозволяє побачити те, що колись було прихованим”, – кажуть медики.

Довідково: у Прикарпатському центрі репродукції людини МОЗ України допомагають сімейним парам, які не можуть завагітніти, відчути радість батьківська. У медзакладі лікують як чоловіче, так і жіноче безпліддя.

Загалом центр репродукції складається із трьох відділень: поліклінічного з денним стаціонаром,  хірургічного та відділення допоміжних репродуктивних методик, у якому зокрема, проводять ЕКО (штучне запліднення).

«Якщо чоловік з дружиною регулярно живуть статевим життям протягом року й у них не наступає вагітність – це називається безпліддям. Це не вирок, для цього й існує наш центр, що надає певну допомогу», – розповідала в інтерв’ю ПІК  акушер-гінеколог “Прикарпатського центру репродукції людини” Алла Кухній.

Лікарка додає, що у наш час наука дуже стрімко розвивається і майже кожній сімейній парі можна допомогти завагітніти.

Читайте також у ПІК:

Оперативні новини у TELEGRAM






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020-2025 Всі права захищено