Прем’єр Денис Шмигаль запевнив, що необхідності у “віялових відключеннях” електроенергії немає.
Про це він сказав в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, пише ПІК.
“15 січня “Енергоатом” запускає один зі своїх блоків, виводить його з ремонту, далі, буквально, через короткий час, запускається другий блок. Фактично ці параметри дають нам впевненість в тому, що ми до віялових відключень, як до механізму збалансування енергосистеми, вдаватися не повинні, і не будемо”, – підкреслив прем’єр.
За його словами, нинішнє зниження температури українська енергосистема пройде стабільно.
“Для цього є всі передумови. Єдина складність, яку сьогодні відчуває енергосистема, низькі залишки вугілля на складах вугільних ТЕС. У зв’язку з цим пройшли наради, прийняті рішення, в разі необхідності, запуск газомазутних блоків, а також переведення вугільних блоків на спалювання газу” , – пояснив голова уряду.
За його словами, крім імпорту вугілля, зокрема, з Казахстану, вугілля забезпечать українські шахти.
“Єдине, є певна інерційність. Коли склади були забиті, вугільні шахти призупинили або скоротили видобуток, а зараз починають відновлювати її”, – сказав він та додав, що на це потрібен певний час.
Денис Шмигаль каже, що зміщення ремонтних програм окремих боків, зокрема, атомних, плюс похолодання – збільшення попиту на електроенергію – привели до швидкого, несподіваного спрацьовування вугілля на складах. А коли немає на потоці вугілля, то запуск цього процесу вимагає часу. Ось і виник такий плюс мінус дво-тритижневий розрив, який привів до недостатньої кількості вугілля на складах. Але він некритичний, – сказав Шмигаль.
“Ситуація непроста … Але й не критично складна”, – резюмував він.
Нагадаємо:
В “Укренерго” заявили, що попри прогнозоване різке похолодання до -17 градусів протягом 16-20 січня та брак вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ, запровадження так званих “віялових відключень” електроенергії наразі не планується.
Віялове відключення – це тимчасове відключення енергокомпанією електропостачання споживачів.
Найчастіше віялові відключення відбуваються внаслідок аварій в існуючих електричних мережах, але також можуть виникати внаслідок перевищення електроспоживання над потужністю генерації.