Про це повідомила пресслужба ОДА, передає ПІК.
«Завдяки донорству, ми не лише оновлюємо свій організм, а й допомагаємо медикам рятувати людські життя і здоров’я. Практично удвічі зменшились динаміка залучення донорів крові та відповідно й показники із заготівлі її компонентів у порівнянні з минулим роком. Ці компоненти застосовуються у лікуванні важких хворих з акушерсько-гінекологічними, онкогематологічними, хірургічними, травматологічними та іншими патологіями. Тому закликаю усіх прикарпатців також поділитися частинкою життя з тими, хто цього потребує», – наголосив Віталій Федорів.
Також посадовець обговорив із медиками заходи щодо розв’язання проблемних питань, які склалися у зв’язку із розповсюдженням вірусного захворювання COVID-19 та пов’язані із заготівлею крові й забезпеченням закладів охорони здоров’я її компонентами.
«Прикарпатський обласний центр служби крові – єдиний заклад із заготівлі, перероблення, тестування донорської крові та її компонентів в області. Переконаний, що важливим завданням є організація заготівлі донорської крові у виїзних умовах. Це дасть можливість забезпечити швидку переробленням крові на компоненти, потреби хворих у якісних компонентах крові, поповнювати запаси лікарняних банків крові закладів охорони здоров’я та, в першу чергу, наблизити виконання донорської функції до населення», – розповів голова обласної державної адміністрації.
Віталій Федорів зауважив, що задля організації цієї роботи облдержадміністрація та обласна рада опрацьовують питання придбання мікроавтобуса для виїзної бригади фахівців до місця проведення забору крові. У цьому транспортному засобі також буде розміщене мобільне обладнання для забору й переміщення заготовленої крові.
Читайте також:
Володимир Зеленський призначив голову Івано-Франківської ОДА
Як буде діяти послаблення карантину на Івано-Франківщині
Читайте нас у тг