На Прикарпатті діти із віддаленого села Раковець Солотвинської територіальної громади, що на Богородчанщині, влітку катаються…на лижах. І це при тому, що в селі немає ані великих спортивних комплексів, ані штучного снігу. Як їм це вдається, дізнавалася журналістка ПІК.
«Усе просто, діти катаються на лижоролерах, які відомі давно. Це лижі, завдовжки від 70 сантиметрів, знизу яких є два коліщатка, як на роликах». У Раковці школярі та молоді жителі села від 1999-ого року активно займаються лижним спортом і зокрема лижоролерами. Для того, аби не втрачати навиків у теплі пори року катаються на лижоролерах”, — пояснює тренер Дембич Василь.
Стають на лижі, а згодом на лижоролери діти віком 9-10 років. Здебільшого цим спортом захоплюються сільські хлопці. У березні 2021 року в селі налічувалося 28 лижоролеристів віком від 9 до 18 років. Більшість лижоролерів є у місцевій секції спортивної школи, дещо купили за кошти меценатів. Самі діти такого спортивного спорядження не мають, бо ціна лижоролерів стартує від 5 тисяч гривень.
За словами пана Дембича (на фото), стати на лижоролери тим, хто катається на звичайних лижах, — не проблема. Тут так, як і в лижному спорті: хтось навчається за 1-2 дні, а комусь потрібно й 2 та більше тижнів.
Аби стати на лижоролери, потрібно мати добру координацію рухів, стійкість, силу витримку і…бажання. Перед кожним тренуванням на лижоролерах, юні спортсмени мають 20-хвилинну розминку, аби розігріти м’язи. Далі одягають лижоролери і «намотують» кілька кіл класичним, вільним та «ковзанковим» ходом, – це коли спортсмени біжать, відштовхуючись ногою від траси, і це нагадує біг на ковзанах. Кататися краще на рівнині, бо лижоролери не мають гальм.
До речі, у селі гордяться своїм земляком Михайлом Гуменяком, який досягнув світових результатів у спорті і зокрема у катанні на лижоролерах.
Пан Михайло — майстер спорту України міжнародного класу, член національної збірної команди України з лижних гонок, срібний призер чемпіонату світу з лижоролерів 2004 року, бронзовий призер чемпіонату світу з лижоролерів 2005 року, бронзовий призер всесвітньої Універсіади з лижних гонок 2005 року, учасник ХХ Олімпійських ігор в Туріні 2006 року.
Можливо хтось із теперішніх раковецьких школярів повторить, а то й покращить його результати.
Злата Леміш
Довідкаово: перші роликові лижі з’явилися в середині 1930-х років століття в Італії та в скандинавських країнах. У 1985 році була створена Європейська лижоролерна федерація. У 1988 році в Нідерландах провели перший Чемпіонат Європи з катання на лижоролерах.
Читайте також:
- Вже наступного тижня в Україні підвищать пенсії (ІНФОГРАФІКА)
- Ваш гороскоп на тиждень 21 – 27 червня
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг