У селі Олешів, де з каменю викладений великий тризуб, вчора відбулося свято духовної пісні «З Господом у серці», повідомляє ПІК.
Співали з Господом у серці
На святі виступали учасники церковних хорів з міста Тлумача, сіл Гончарівка, Нижнів, Новосілка, Антонівка, Пужники, Буківна, Олешів.
Спеціальними гостями свята були: хор із села Красилівка, що в Тисменицькій територіальній громаді; співачка Оксана Сливка, квартет бандуристів «Гердан» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника під керівництвом Віолети Дудчак з Івано-Франківська та трембітарі з Верховинщини. У програмі свята звучали церковні, українські ліричні та патріотичні пісні.
Настоятель місцевого храму Перенесення мощей святого Миколая ПЦУ Іван Тимчук відзначив, що свято духовної пісні стане в Олешеві традиційним .
За словами Людмили Шпук, завідувачки олешівським клубом, дійство приурочили до 1033-ій річниці Хрещення Руси-України та кількох пам’ятних дат, пов’язаних з духовним життям Олешева.
Зокрема, 10 років тому в центрі села освятили капличку Першомученика архідиякона Степана. А ще 5 років тому завершили спорудження великого тризуба з каменю, що на околиці села.
Саме про нього найбільше говорили хористи до і після пісенної частини дня.
Історія тризуба і каплиці на Світлій горі
«Створити такий герб з каменю вирішив місцевий житель Ярославов Клід, батько вояка ООС (АТО). Його син Володимир — професійний військовий, побував у Афганістані, Югославії, Іраку, Лівані. А у 2015-ому році, вже будучи пенсіонером, пан Володимир поїхав на Схід. Батько, виряджаючи сина захищати Україну, пообіцяв, коли той вернеться живим із здоровим, то зробить щось особливе для села та на подяку Богові»,— розповіла пані Шпук.
На щастя, син пана Ярослава повернувся з гарячої зони. Тож батько з допомогою чотирьох друзів-односельців виклав з 3 тонн каменю на околиці села герб України 7 метрів заввишки та 13 метрів завширшки. Знак добре видно з автошляху національного значення Н-18 (Івано-Франківськ-Бучач-Тернопіль).
Згодом ще один житель Олешева, Степан Бойчук, воїн-афганець, встановив біля тризуба 6-метровий хрест, який теж видно з траси. Трохи вище від хреста є капличка. Спорудити святиню вирішив священник місцевого храму Перенесення мощей святого Миколая ПЦУ Іван Тимчук. Підтримали його жителі села та додали, що хочуть, аби в Олешеві була ще й Хресна дорога. Задумане — втілили.
Зараз кожна частина Хресної дороги — це високий хрест із закріпленим на ньому образом. На початку і наприкінці Хресної дороги є дві каплички. Одна з них — на горі біля Тризуба. Її споруджували майстри з Верховинщини.
Увечері Хресна дорога освічується декоративними ліхтарями. Через таке освітлення гору з Тризубом, прапором та каплицею, назвали Світлою.
Злата Леміш
Фото Ольги Боніковської.
Читайте також:
- Понад 200 унікальних ікон прикрашають кафедральний собор в Коломиї (ФОТО)
- Митрополит Епіфаній вручив ордени двом відомим коломиянам (ФОТО)
- Митрополит Епіфаній освятив нову церкву на Коломийщині (ФОТО)
- Ваш гороскоп на тиждень 19 – 25 липня
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг