Івано-Франківськ

“Подбай про себе”: франківський Карітас запустив програму реабілітації для ветеранів АТО/ООС

Програма "Подбай про себе" має на меті залучити ветеранів, ветеранок, членів їхніх сімей та громадських активістів.

"Подбай про себе": франківський Карітас запустив програму реабілітації для ветеранів АТО/ООС

Про актуальність такої діяльності, чого найбільше потребують ветерани та що для них АТО/ООС розповів голова Івано-Франківської асоціації учасників та ветеранів АТО Мирослав Кріль, йдеться на сайті “Карітас Івано-Франківськ”, пише ПІК.

“Не кожен воїн після бойових дій залишається таким, яким приїхав, – каже пан Мирослав. –Але це все залежить від віку, військового досвіду, чи хотів йти на війну чи ні, що там бачив. Адже одні по шматочках збирають загиблих своїх побратимів, а інші за весь час служби й подібного не бачили. Тому я вважаю, що реабілітація для воїнів повинна проходити у різних напрямках – психологічна, спортивна, духовна”.

Щодо основних проблем, з якими зіштовхуються захисники після участі у військових подіях – це зловживання алкоголем, наркотиками, зрушеннями у психіці. А це все позначається на сім’ї – на дітях, дружині.

Ефективним методом реабілітації пан Мирослав вважає саме сімейну, адже, каже, у нас на Прикарпатті, переважна більшість ветеранів – 75-80 % – це одружені чоловіки.

“Треба брати сім’ю і везти на реабілітацію. Це зближує подружжя. Відкриває очі у чоловіка на жінку, і навпаки. А коли збираються самі хлопці, тоді такого ефекту для сім’ї не буде”, – говорить він.

Після повернення у мирне середовище, складнощі виникають до 20 % ветеранів, це коли проблеми очевидні. Ще 30-40 % – це люди, які відчувають певні проблеми, особливо в перший період після повернення, але вміють це приховати, переживають спокійніше і врешті решт знаходять гармонію самостійно.

Лише у 15-20 % ветеранів психологічні проблеми виливаються в негативні наслідки.

Повернутися до нормального життя після бойових дій пану Мирославу допомогла сім’я.

“Сім’я – це основа основ, якщо у сім’ї все добре, то людина з часом адаптується після бойових дій, – каже пан Мирослав. – У мене дружина дуже розумна, делікатна жінка. Ми з неї багато їздили, гуляли, розмовляли. Це допомогло. Треба щоб сім’я спокійно сприймала подекуди бурхливу реакцію чи різкі зауваження воїна певний період часу. І тоді все налагодиться. Якщо ні, тоді вже потрібна допомога фахівців”.

Долучитися до програми соціально-психологічного перезавантаження “Подбай про себе” можна за телефонами: 067 85 81 507, 098 71 09 299.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено