Про це повідомляє Міністерство фінансів з посиланням на дані Державної казначейської служби.
За інформацією Мінфіну, такий обсяг коштів утворився насамперед через накопичення на місцевих рахунках цільових коштів, що були надані з державного бюджету на розвиток матеріально-технічної бази українських шкіл.
Водночас кошти використовуються на місцевому рівні дуже повільно і найчастіше вже після початку навчального року.
У Міністерстві фінансів наполягають на тому, щоб кошти «працювали» для мешканців громад та забезпечували доступну і якісну освіту її здобувачам. Для цього вони мають бути використані за цільовим призначенням у наступному бюджетному періоді.
«Існуюча тенденція свідчить про акумулювання коштів державного бюджету у місцевих бюджетах», – наголошують у Міністерстві фінансів.
Натомість, зазначають у Мінфіні, залишки субвенції можуть спрямовуватися насамперед на придбання шкільних автобусів, оснащення шкіл компʼютерами та мультимедійним обладнанням, придбання підручників, оновлення матеріально-технічної бази шкіл.
Окрім того, у Міністерстві фінансів, вважають, що залишки коштів освітньої субвенції можуть використовуватись на ремонт і придбання обладнання для їдалень, підключення шкіл до Інтернету, будівництво нових і реконструкцію шкільних вбиралень, закупівлю засобів індивідуального захисту, дезінфекційних засобів тощо.
Читайте також:
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг