Нагадаємо, що на попередній сесії, щоб не зірвати початок нового навчального року, прийняли рішення міської ради про звернення до Івано-Франківської ОДА.
У тексті, зокрема, йшлось про запрошення голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлану Онищук та начальника Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктора Кімаковича для зустрічі з метою обговорення ситуації, що склалася, за участю педагогічної спільноти, профспілкової організації, керівництва, компетентних спеціалістів та депутатів міської ради.
Сьогодні на засідання прибули Віктор Кімакович та його заступник – начальник управління соціально-економічного розвитку та молодіжної політики Андрій Сташків.
“Ця ситуація вийшла на свій пік. Територіальна громада має повне право проводити суди. Але поки суд вирішить і поверне заборгованість, ви повинні ці кошти заплатити вчителям з бюджету Долинської ТГ“, – наголосив під час свого виступу Віктор Кімакович.
За його словами, освітня формула не є досконала. Водночас вона не є досконала не тільки для Долини, а й для всіх територіальних громад.
“Це не означає, що область вмиває руки і каже що це все це проблеми Долини, а не наші. Що ми робимо зараз? Ми розуміємо, що зарплату і “відпускні” треба погасити зараз. Тому ми робимо наближення освітньої субвенції”, – додав Кімакович.
Обговорення тривало близько двох годин.
“Не буде в нас цього року престижності навіть 20 відсотків. Це всі мають розуміти. На це треба буде погодитися, щоб мати зарплату до кінця року. В освітній субвенції закладена престижність 20-30 відсотків, але при умові ідеальної мережі. У нас вона, на жаль, не оптимальна. Треба відверто визнати – не може бути в цій мережі престижності 30 відсотків. Оптимізуємо – тоді може бути. Оптимізація точно буде і від неї ми нікуди не дінемося. Ми маємо привести свою мережу до оптимально, як зробили інші громади в України та області”, – зазначив очільник Долинської територіальної громади Іван Дирів.
“Якщо ми нічого сьогодні не зробимо, те саме буде й на наступний рік. Тому потрібен план оптимізації, де буде чітко і погоджено з вчителями, відверто, не загортаючи в папірці. Вигравайте суди, отримайте надбавку з перерозподілу освітньої субвенції і отримайте ці кошти в бюджет. Але перед тим, 28 мільйонів, які ви взяли собі на зарплату, як державні чиновники, дайте на зарплати вчителям. Ми пропонуємо вкінці року порахувати ці усі кошти, які освітня субвенція вам не додала, і додати“, – додав Віктор Кімакович.
Зрештою, освітяни підбили підсумки: якщо до 31 серпня не буде вирішено проблему, обіцяли не вийти на роботу та оголосити страйк.
“Виходимо під міську раду, робимо кардинальні дії. В нас катастрофа. Якщо наш страйк не допомагає, ми будемо зривати святкування Дня Незалежності. Якщо після цього не буде змін, 1 вересня діти не почують перший дзвінок. Якщо до 31 серпня в нас не буде вирішення цієї проблеми, ми всі не виходимо на роботу“, – зазначила одна з педагогинь.
Читайте також:
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг