В Івано-Франківську, в рамках святкування 30-ї річниці Незалежності України, в Палаці Потоцьких пройшов гучний концерт франківського синтез-фольк оркестру “Брацарі”, інформує ПІК.
Гурт створений в березні 2016 року, тому 2021-й також є ювілейним для музикантів.
Оркестр “Брацарі” працює над обробками давніх гуцульських обрядових пісень.
За лаштунками нам вдалося поговорити з керівником оркестру, талановитим аранжувальником Ігорем Юзюком.
Ігоре, скажіть, в чому полягає ідея вашої творчості?
Коли ми вирішили створити гурт, то поклали в основу ідею пропагувати автентичну музику в різних стилях. У нашому колективі 15 професійних музикантів, які грають як на традиційних українських, так і на гуцульських автентичних інструментах. Ми пробуємо міксувати музичні стилі, визначаючи свій спільний доробок як суміш фольку, року, фанку з додаванням джазових вкраплень.
Родзинкою нашого оркестру є талановита солістка Вікторія Ватащук, яка своїм потужним голосом заворожує серця глядачів.
А звідки така цікава назва?
Назва гурту «Брацарі» походить від ідентичного гуцульського діалектного слова, яким позначають вишиті манжети сорочки і про схожих між собою братів кажуть, що схожі, як брацарі. Назва невипадкова, адже всі ми вчилися разом, працюємо разом і дружимо цілими сім’ями.
Ігоре, “Брацарі” – це комерційний проект?
Ні, ми тут за покликом серця. Нас об’єднує любов до музики і бажання творити для людей якісний мистецький контент. Тому ми самі вкладаємо будь які ресурси у свій розвиток.
Очевидно, що керувати таким колективом, їздити на гастролі, проводити довгі репетиції, працювати над аранжировками досить виснажливо. Що надихає вас і дає стимул до творчості?
Це, звичайно, сім’я – найрідніші люди, які завжди зрозуміють і підтримають. До речі, моя дружина Софія і дочка Анна сьогодні тут і я всім серцем відчуваю їх любов і підтримку. Мій новонароджений синочок Матвій залишився поки що вдома, але я впевнений, що він скоро буде підтанцьовувати під татову музику.
А потім простір здвигнувся від потужної енергетики музикантів з “Брацарів” та віртуозного виконання . Публіка довго не відпускала своїх улюбленців зі сцени і дякувала їм гучними оваціями.
З Палацу Потоцьких Руслана Гочіяєва-Шевчук.
Фото автора.
Читайте також:
Мандри непомітним Франківськом: заміський палац Потоцьких на Бельведері (ФОТО)
У Франківську реставрують палац Потоцьких – виграли 18 мільйонів
Івано-Франківськ молиться за Україну та слухає її пісні (ФОТО)
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг