Франківський професор та керівник Центру медієвістичних студій написав монографію «Рутени (Русь) у королівстві Угорщина ХІ – середини XIV ст.»: оселення, власність та соціально-політична роль».
Праця вийшла 26 серпня накладом в одному із провідних видавництв світу BRILL (Лейден, Нідерланди). Зазначимо, що наукове видавництво BRILL засноване в 1683 році та входить до ТОП світових видавництв категорії А, пише ПІК з посиланням на сайт ПНУ.
Наукова праця, за словами автора, є скороченням, доопрацюванням, виправленням та доповненням україномовної версії «“Русь” в Угорському королівстві (ХІ – друга половина XIV ст.): суспільно-політична роль, майнові стосунки, міґрації» (Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2014).
У книзі, на основі залучення широкого кола різнопланових, у більшості латиномовних джерел, науковець дослідив руських поселенців (Rutheni, Ruteni тощо) Угорського королівства часів правління династій Арпадів та Анжу. Мирослав Волощук окреслив особливості їх найменування, причини пошуку нової батьківщини, статки, статус, родинні зв’язки та вплив на політику керівних угорських династій. Окремо він висвітлив осіб сумнівної руської ідентичності, випадки дискусійного характеру.
Англомовна монографія професора Мирослава Волощука індексована в міжнародній наукометричній базі даних Scopus та науковій платформі Web of Science, адресована усім, кому цікава історія країн Центрально-Східної Європи доби Середньовіччя.