Природа власними силами заживляє рани, нанесені їй результатами діяльності людини.
Унікальний Домбровський кар’єр зараз — найглибше в Україні озеро. Соляні пласти не розмиваються, вони вже покриті ґрунтом. І про це свідчить динаміка зміни мінералізації верхніх пластів води: у 2000 році тут фіксувалася концентрація солі 300 грамів на літр, зараз – 30 грамів на літр. Тут ужеоселилися водорості й рачки.Такими були результати дослідження, яке представили науковці з львівського інституту Гірничо-хімічної промисловості.
Науковці вважають, що кар’єр може стати відпочинковою і рекреаційною зоною. Для цього треба вивчити його хімічний склад — але це вже тема зовсім іншого дослідження, та відповідним чином облаштувати територію.
Поки держава не береться за розв’язання проблем громади, сподівання — на мудру природу. Серед численного птаства на Домбровському кар’єрі оселилися лебеді. Відео на підтвердження оприлюднено на одному з Youtube-каналів, інформують“Вікна”, пише ПІК.
2019 року були оприлюдненірезультати проб водиз Домбровського кар’єру. Найвища концентрація хлоридів була виявлена в пробах потічка дощової води на дорозі між відвалами №1 та №4 розкривних порід Домбровського кар’єру.
Раніше йшлося, що на Домбровському кар’єріросте рослина, якою смакують у приморських районах Франції.