Київська міська рада прийняла рішення перейменувати 12 вулиць та провулків, а також встановити назви двом площам, скверу та вулиці.
Зокрема, в Святошинському районі перейменували вулицю Миколи Кузнєцова на вулицю прикарпатця Олеся Бабія, пише ПІК з посиланням на “Вікна”.
Уродженець Калущини Олесь Бабій був письменником, поетом і літературознавцем. Він – автор Гімну ОУН та маршу Збройних Сил України “Марш Нової Армії”. Олесь Бабій був учасником звільнення Києва від більшовиків у 1919 році.
Довідково
Доктор літературознавства Олесь Бабій народився в селі Середнє, нині — Калуського району. Писав під псевдонімом Хмелик. Середню освіту здобув у Львові. Служив у австрійській армії, потім в УГА. Після стрілецького походу на Київ опинився в польському полоні, звідки йому вдалось утекти.
У Львові разом організував групу поетів-символістів «Митуса». У 1924-1929 роках здобув у Празі вищу освіту, ставши доктором літературознавства в Українському педагогічному інституті імені Миколи Драгоманова. 1932 року разом з групою чільних діячів ОУН Осипом Бойдуником, Юліяном Вассияном, Євгеном Зиблікевичем, Степаном Ленкавським, Зеноном Пеленським перебував на лаві підсудних під час процесу у Львові.
У 1944 році емігрував за кордон. Емігрантське життя Олеся Бабія розпочалося в Німеччині в таборах для переміщених осіб в Карльсфельді та Мюнхені, де він прожив 4 роки, після чого переїхав до США.
Помер 2 березня 1975 року у Чикаго. Гімн ОУН авторства Олеся Бабія став Маршем Збройних Сил України.
Читайте також:
- Як у Верховині онука створила музей на честь своєї бабусі-патріотки, що прожила майже 100 літ (ФОТО)
- На честь захисника України Сергія Барнича у Калуші відкриють барельєф
- На Богородчанщині Митрополит Епіфаній освятив храм на честь Трьох святителів