Через прості життєстверджуючі світлини у жінки з’явилося багато підписників та нових друзів. Про колекцію чашок, що додає оптимізму їй, родині та тисячам людей, пані Світлана розповіла журналістці ПІК.
« Колекціонувати чашки я почала з 2016 року через спогади про дитинство та чашку, що дісталася мені у спадок від бабусі по батькові, Марії Ілійчук, яка свого часу знімалася у фільмі Параджанова «Тіні забутих предків», – розповідає пані Світлана.
Вона зворушливо додає:
“У неї був креденс, а в ньому вирізнялось це горнятко, яке баба називала австрійським. Воно і стало моїм спадком, а в свого часу дісталося бабусі від її мами. Отож можу припустити, що чашку придбали десь в середині ХІХ сторіччя, коли тут була Австро-Угорщина. Наразі ця чашка одна з найстаріших, у моїй колекції, бо брат подарував мені ще дві того ж періоду ».
Згодом чашки почав дарувати жінці брат Віктор, який захоплюється старовиною та сам колекціонує старовинні скляні речі, ще й багато подорожує. Далі в жінки прокинувся азарт збирачки. Пані Світлана почала активно шукати цікаві чашки на різноманітних інтернет сайтах та «блошиних» ринках.
На останніх можна придбати справжні раритети, ціна яких в антикварів може сягати від кількох сотень до кількох тисяч гривень.
Багато чашок дарують і надсилають друзі та туристи, яких пані Світлана водила у гори. Та чашки вона не продає, а милується і…використовує.
«Бо навіщо, аби красивий посуд просто стояв за склом, ним треба користуватися, себто пити каву», — з усмішкою мовить верховинка.
Наразі в жінки є близько 300 порцелянових, фаянсових та глиняних чашок з тарілочками виробництва різних заводів. Їх виготовляли в Німеччині, Англії, Австрії, Франції, Румунії, Польщі, Чехії, США, Вірменії, Болгарії.
Окремо у жінки є посуд з різних куточків України: з Баранівського, Городницького, Довбиського, Коростенського порцелянових заводів, що на Житомирщині, із заводу, що в містечку Полонне на Хмельниччині. Є також гаварецька, васильківська та косівська кераміки.
Придбавши чергову чашку, колекціонерка розглядає клеймо знизу, за яким можна довідатися, в якій країні, на якому заводі й коли виготовили «посуд для кави». Так вивчає історію кожної нової чашки. Усі свої надбання Світлана Копитко-Ілійчук ставить на 4 полицях двох сервантів та в коробки, бо вже не вистачає відкритого місця. Збирачка посуду для кавування мовить, що іноді щось з її колекції розбивається. Тоді жінка сумує.
«А як почалася інтернет історія зі світлинами колекційного посуду?»,— запитую співрозмовницю.
«Просто і буденно», я з чоловіком та братом дуже люблю ходити в походи. А ще показую красу наших Карпат гостям краю, проводжу їм екскурсії та воджу в гори. І в походи часто беру з собою каву, яку люблю пити на природі з колекційних чашок. Скажете, що це дивацтво? Можливо для когось і так, а для мене своєрідний ритуал, в якому поєднується краса гір, смак і аромат кави і краса посуду, з якого її п’ю», — пояснює жінка.
Одного разу пані Світлана вирішила сфотографувати на фоні карпатської природи кавове горнятко, шматок шоколаду на тарілочці та букетик. Це виставила у Фейсбук. Світлина настільки сподобалася численним друзям верховинки, що вони почали просити її виставляти такі фото ще.
Відтоді пані Світлана щодень виставляє фото, але тепер ще й коротко пише про історію чашки та додає, яка… погода у Верховині. Тож з жінкою «кавують» сотні людей, заряджаючись щоранку добрим позитивним настроєм.
До речі, збирачка кавового посуду, за порадою знайомої, планує зробити велику виставку світлин композицій з колекційними кавовими чашками. На виставці мають бути представлені 365 фото, кожне має відповідати одному дню в році. І ще одним чудовим задумом є створення музею чашок.
Злата Леміш.
Фото надала Світлана Копитко-Ілійчук.
Читайте також:
Митець із Рожнятова малює вогнем: його Джоконда у списку робіт разом з Дональдом Трампом (ФОТО)
Назад в минуле: кафе “Алтант” в Івано-Франківську (ФОТО)
У Коломиї в Музеї писанки оновили експозицію (ФОТО)
“Справжній Шевченко”: у Франківську відкрилася унікальна виставка (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг