Іванофранківка Христина Сирова-Ковалишин перемогла у конкурсі краси Miss Wheelchair World Ukraine 2021 та представлятиме Україну в Мексиці.
Дівчина кілька років користується кріслом колісним, але це не завадило стати психологинею, мотиваційною спікеркою, авторкою чотирьох книг та мамою двох діток. Також франківка очолює благодійний фонд “Хребет”, який допомагає людям з інвалідністю, інформує ПІК.
Не про красу, а інклюзивність
Раніше вона вже була учасницею всеукраїнського конкурсу “Краса без обмежень” та організаторкою конкурсу “Королева Прикарпаття”. До чергової події вирішила долучитися не тільки, щоб перевірити власні сили, а щоб вкотре нагадати суспільству про проблеми та потреби людей з інвалідністю.
“Для мене цей конкурс більше не про красу чи зовсім не про красу, як нам уявляється на початку. Це про соціальність, інклюзивність, про те, що до проблем людей з інвалідністю потрібно привертати увагу голосно, красиво, зі стрічкою та короною. Світ повинен бути безбар’єрним і рівним для всіх”, – поділилася переможниця.
Судді всеукраїнського конкурсу звертали увагу на досягнення, прагнення конкурсанток і зовнішність. Та вирішальними стали соціальні проєкти, які представили п’ять фіналісток.
Франківка презентувала проєкт “Перекрок. Переступити свій біль”. Це табір соціально-психологічної реабілітації для людей, які нещодавно отримали інвалідність, важко перенесли ковід, втратили через хворобу близьку людину, а також для переселенців. Це табір для відновлення. Організатори конкурсу допоможуть дівчині шукати фінансування для втілення ідеї.
Потрібні партнери та спонсори
У жовтні 2022 року Христина Сирова-Ковалишин представить Україну на конкурсі краси Miss Wheelchair world у Мексиці. Дівчина вже готує відеовізитку про себе. Попереду багато роботи: удосконалення англійської та ділової мов, акторські курси тощо.
Якщо до конкурсу в Україні вона готувалася самотужки, то тепер їй допомагають амбасадорки Miss Wheelchair World Ukraine 2021 Уляна Пчолкіна та Оксана Кононець. Команда у пошуку спонсорів та партнерів, адже франківка поїде представляти не себе особисто, а Україну. Дівчата чекають охочих допомогти та привертають увагу до проєкту.
Стосується кожного
Хоча про потреби людей з інвалідністю говорять багато та є покращення, але досі є проблеми. У Франківську порівняно з іншими містами зроблено багато щодо інклюзії: є доступний громадський транспорт, перероблені переходи, власники закликів самі пропонують проінспектувати їхній заклад, щоб покращити умови для людей з інвалідністю. Та, на жаль, досі є незручності. Наприклад, в одному закладі у центрі міста є пандус, але вже три роки не роблять поручні, без яких він небезпечний.
“Є нюанси, про які постійно треба нагадувати. Люди забувають, що інвалідність стосується кожного. Ми не можемо знати по який бік барикад опинимось”, – зауважила Христина.
Дівчина нагадує, що люди з інвалідністю теж успішні, можуть жити повноцінно та заохочує своїм прикладом до особистих перемог.
Читайте також:
У Франківську людям з інвалідністю вручили пакунки допомоги (ФОТО)
Ваш гороскоп на тиждень 22-28 листопада
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram,Youtube та TelegramФото з Фейсбуку.
Читайте нас у тг