Сьогодні Генпрокурор України Ірина Венедіктова сказала про це у Зверненні щодо протидії катуванням та з нагоди Дня журналіста, повідомляє ПІК.
“Чи безпечно в Україні бути журналістом? Мусимо визнати, що ні і докорінно міняти ситуацію. Часто представники преси першими виявляють злочини, корупційні оборудки, схеми і махінації. Саме синергія журналістів-розслідувачів і правоохоронців дає результати в розкритті найрезонансніших злочинів. І за це ми окремо дякуємо найактивнішим. Однак журналісти не повинні через свою професійну журналістську діяльність самі ставати жертвами злочинів”, – йдеться у зверненні.
Гепрокурор відверто сказала, що журналістів переслідують за критику чи викриття, у них незаконно вилучають зібраний матеріал, відбирають техніку, б’ють. Всі ці факти неодмінно мають перевірятися органами правопорядку і на кожен з них має бути відповідна оперативна реакція. Але…
Цього року правоохоронці розслідують більше 400 кримінальних проваджень цієї категорії. За 5 місяців до суду скеровано близько 10 обвинувальних актів. Однак суди винесли лише 4 обвинувальних вироки.
У владі це вигідно усім, хто боїться критики.
Читайте також:
До Дня журналіста: ПІК – про людей, для людей (Відео)
Скромні мери Прикарпаття заробили понад 5 млн 630 тисяч гривень офіційної зарплати
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram