Франківська психологиня Галина Ляльчук розповіла, як правильно пояснити дитині, що в Україні почалася війна, і не розбурхати у неї паніку, пише ПІК.
“Для маленьких дітей важливий тактильний контакт. Дітям дошкільного віку важливо знати, що мама й тато поруч і вони завжди допоможуть та попіклуються про те, аби все було добре”, – каже психологиня.
Також дітей можна відволікти цікавими історіями та іграми.
“Можна навіть вчити вірші, або співати — так «виштовхується» страх і негативні емоції. Це — прості та рятівні для дитячої психіки вправи. Головне правило: спокійні батьки — спокійні діти”, – каже Галина Ляльчук.
Але навіть маленьким дітям не треба казати неправду. За словами пані Галини, треба просто пояснити їм — сирена — це звук, який означає, що варто потурбуватись про себе. Діти повинні відчувати своїх батьків поруч і це додаватиме їм впевненості.
Втім, якщо мова йде про школярів та підлітків, психологиня пояснює, що найперше треба говорити з ними про всі тривоги та сумніви.
“Не варто заперечувати небезпеку та знецінювати їх почуття страху. Просто визнайте, що ніхто не готовий до війни і всім нині незатишно. Але — говорити про все це треба спокійним голосом, адже діти — ваші союзники. Порадьтесь з ними, як і що робитиме ваша родина в разі загострення ситуації”, – підкреслює фахівець.
Вона також додає, що батьки повинні потурбуватись про інформаційну гігієну дітей: обмежити перегляд новин, не шукати «адреналін» у соцмережах. Стежити, щоб діти теж не зловживали токсичним контентом.
З підлітками і школярами можна обговорити план дій, щоб бути готовим на випадок, коли ви почули звук сирени і йдете у сховище.
Начальниця відділу ювенальної превенції Нацполіції в Івано-Франківській області Алла Бойчук подає батькам приклад того, як потрібно розмовляти з дитиною:
“Сказати: “Зараз дуже складна ситуація. Сталося те, чого ми побоювалися. І нам важливо бути дуже зібраними та допомагати один одному. Армія зараз робить усе можливе, щоб ми були у безпеці. Ми можемо чути страшні звуки, довкола люди можуть боятися. Можливо, нам потрібно буде перейти у безпечніше місце. Які речі іграшки ти хотів би взяти з собою? Ти пам’ятаєш, що зараз дуже важливо робити те, що я говорю. Мені самій страшно. Але я впевнена, що ми впораємося. І наша армія зараз нас боронить.””
Читайте також:
- Нас атакують не тільки бомби, але й фейки – президент України
- В Івано-Франківську діти перейшли на онлайн-навчання через війну в Україні (ВІДЕО)
- Міністр оборони України звернувся до воїнів: що сказав перед загрозою війни
- “Тут тобі не ДНР. І ти, падлюко, і не мрій” – перша реакція Краматорська на путінське рішення (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram