Івано-Франківськ

Оцінка експерта: чого досяг Путін в Україні та що буде далі

З перших днів війни українці з лекістю вірили найбільш оптимістичним прогнозам щодо термінів її завершення.

104438867 256378512290079 2126890385222183621 n 1 3 3 scaled 1

З першого дня російського вторгнення в Україну її Збройні сили та весь народ дають окупантам таку потужну відсіч, що люди з лекістю вірили найбільш оптимістичним прогнозам щодо завершення війни. Та через два місяці героїчного спротиву стало зрозумілим, що ворог, навіть через його шалені втрати, не покидає своїх завойовницьких намірів.

Два місяці війни: цілі та результати Путіна і що буде далі?

Цю актуальну тему розкриває Юрій Бутусов – Головний редактор українського новинного суспільно-політичного інтернет-порталу Цензор.нет, пише ПІК.

butusov

“Україна захопила стратегічну ініціативу у війні. Жодної зі своїх початкових цілей Росія досягти не здатна”, – вважає Юрій Бутусов (на фото) та аргументує свою думку.

Перемогу у війні визначає стратегія, подивімося на стратегію РФ за два місяці війни:

1. Оточення основних адміністративних центрів – Києва та Харкова, – дезорганізація управління країною та змушення до капітуляції керівництва України.

Результат: цілей не досягнуто, капітуляція неможлива, керівництво України продовжує війну, Київ та Харків надійно обороняються.

2. Зрив мобілізаційного розгортання України через глибокий наступ на території 11 областей.

Результат: цілей не досягнуто, Україна продовжує мобілізацію.

3. Розсічення стратегічних магістралей України на захід від Києва і на північ від Кривого Рогу, щоб не дати можливості країнам НАТО надати будь-яку підтримку та постачання.

Результат: цілей не досягнуто, Україна захистила свої комунікації, НАТО нарощує військову підтримку.

4. Захоплення українських портів Причорномор’я та Приазов’я, створення коридору від РФ до Придністров’я.

Результат: мети досягнуто частково – Приазов’я захоплено, але Миколаївська та Одеська області міцно захищені, і головні морські порти надійно обороняються.

5. Підрив економіки та деморалізація суспільства, щоб відмовитися від організованого спротиву.

Результат: цілей не досягнуто, економіка дістала підтримку Заходу, суспільство згуртувалося для війни до перемоги, усі політичні сили спрямовано на боротьбу з ворогом.

6. Розвал системи оборони, знищення військової інфраструктури.

Результат: цілей не досягнуто, сили оборони почали діставати потужну військову допомогу країн НАТО і значно підвищили свою боєздатність. Росія втратила понад 3200 одиниць бойової техніки, підтверджених документально, і не може відшкодувати такі втрати.

7. Захоплення Донецької та Луганської областей.

Результат: цілей не досягнуто, за два місяці Україна обороняє значні території Донбасу та багато великих міст.

Що далі?

1. Стратегічно Путін не зміг повністю досягти жодної з поставлених цілей.

2. Росія втягнулася у війну на виснаження проти України, яку підтримують усі країни НАТО і більшість країн світу, котрі мають у десятки разів більші ресурси.

3. Захоплення Маріуполя ніяк не змінить стратегічного становища Росії і лише призведе до посилення спротиву, змусить Україну відмовитися від компромісів.

4. Технологічна перевага у війні після постачання Заходу поступово переходитиме на бік України, що призведе до великих втрат РФ та втрати російською армією можливості утримувати захоплені території.

5. Для продовження війни Путіну доведеться проводити часткову мобілізацію, що завдасть величезних збитків російській економіці та деморалізує російське суспільство.

6. Україна захопила стратегічну ініціативу у війні. Росія здатна на окремі тактичні успіхи, але жодної зі своїх початкових цілей досягти не здатна.

7. Стратегія Путіна провалилася і шансів на падіння України немає. Продовження, строки і вартість війни залежать від можливості України грамотно спланувати застосування наявних матеріальних і людських ресурсів, і навіть масштабів залучення ресурсів озброєння та професійних військових кадрів із-за кордону.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено