На поточний момент середня ставка щодо такого роду кредитів – 15%, а ще рік тому була 17%.
Чи важко за такого послаблення ставки отримати іпотеку? Відповідає відомий український економіст Олександр Охрименко, пише ПІК.
Та проблема іпотечного кредитування мало залежить від вартості самого кредиту. За інформацією з банків, дуже багатьох українців, які звертається з проханням отримати іпотечний кредит, навіть не лякає ставка по кредиту 17%.
Але тільки 30% з тих, хто звернулися в банки за іпотечним кредитом в наслідку подають документи в банк. Велика частина потенційних позичальників, дізнавшись у банку які потрібні документи для отримання іпотечного кредиту, просто більше в банк не звертаються.
Однак із загальної кількості отриманих документів від населення на отримання іпотечних кредитів, тільки 3% українців отримують позитивне рішення про видачу іпотеки. Проблема тут дуже проста.
На поточний момент нормативи НБУ до банків при видачі іпотечних кредитів такі, як в ЄС. Потенційний одержувач іпотечних кредитів повинен мати офіційну зарплату не менше 40 тис. Грн на місяць, при цьому йому потрібно довести банку, що він буде на протязі всього терміну іпотечного кредиту, а це як правило 10 або навіть 20 років, працювати тільки на дуже високооплачуваній роботі.
Крім того, потенційний позичальник повинен мати хорошу кредитну історію і позитивну ділову репутацію. Дуже важливо щоб він міг принести з податкової довідку, де показано, як він заробив гроші на перший внесок за іпотечним кредитом.
І ще є багато інших вимог, які можливо й мають гарний характер з точки зору економічної теорії, але нереальні в умовах України. Тому незважаючи на те, що ставки по іпотечних кредитах знижуються, можливості отримати цей кредит вкрай обмежені. Своїми нормативними вимогами НБУ фактично заблокувало іпотечне кредитування і нічого не робиться, щоб це розблокувати, вважає Олександр Охрименко.
- Попри те, кожен українець може у прямому контакті з банком з’ясувати питання іпотеки та підписти чи не підписати договір.
До слова, сьогодні, 25 червня, на сторінці Офісу Президента у Фейсбук з’явилася така інформація:
Українці отримають іпотеку під 10% річних, точніше під 9,99%. Про таку можливість сьогодні заявив ПриватБанк, де з 1 липня 2020 року починає діяти держпрограма «Доступне житло під 10%».
«Відсотки на придбання житла, які існували на ринку увесь час та й нині пропонуються багатьма банками, є для багатьох українців непідйомним вантажем. Радий, що банки розуміють це і роблять ефективні кроки, щоб зменшити ставку, аби кожен українець міг сам придбати собі житло», – зазначив Володимир Зеленський.
Нагадаємо, раніше Укргазбанк оголосив про запуск іпотеки для українців під 8,8% річних, програма поки доступна в Харкові.
Читайте також:
Оцінка експерта: як Росія використала методи «сепаратизму» на Донбасі
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг