Україна активно працює над формулою обміну “всіх на всіх” та активніше за росію намагається повернути полонених.
Про це 24 каналу розповів представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов. Раніше повідомлялось про те, які країни та міжнародні організації допомагають в обміні військовополонених.
Росіянам важливі пілоти й офіцери
Юсов зазначив, що коли мовиться про офіцерів і пілотів, то Росія більш охоче надсилає запити на їхнє повернення. Він додав, що попит на представників так званих ЛНР, ДНР серед російського керівництва значно менший.
” Після великого обміну, коли ми повернули 215 захисників і захисниць, обміни відбуваються ледь не щотижня. Це групи і по 6 осіб, і по 20. 17 жовтня було 108. Це динаміка. Ми не можемо говорити, що так буде постійно і завжди, але це процес, який запущений. Паралельно ведуться складні перемовини одразу по кількох епізодах, думаю, найближчим часом побачимо ще результати. Україна займає проактивну позицію, тобто нам є що вимагати і за що змагатись, з іншого боку – є на чому наполягати. Не лише Росія диктує свої умови,”– зауважив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Повернення тіл загиблих
Юсов продовжив, що регулярно відбуваються обміни й повернення тіл загиблих наших захисників. Нещодавно було таке велике повернення, коли повернулись тіла 62 загиблих українців.
За його словами, це робота, яка постійно триває, і безумовно триватиме далі. Загалом запит на повернення не лише тіл, а й полонених в Україні й українському суспільстві значно вищий, ніж у держави-агресора.
“Це не пафосні слова. Для України й українців життя своїх важить і значить більше. Ми можемо це спостерігати як за діями офіційних органів, так і в цілому за реакцією суспільства. Можна послухати аудіоперехоплення, які активно оприлюднюються українськими спецслужбами, зокрема ГУР і СБУ. Там достатньо красномовні факти, як росіяни ставляться до своїх же”, – наголосив Юсов.
Обмін “усіх на всіх”
Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими додав, що у світовій практиці відбувались обміни “всіх на всіх”. Здебільшого після завершення гострої фази конфлікту. Однак Україна працюватиме безвідносно.
“Звісно, після нашої перемоги ці питання зовсім по-іншому будуть розв’язуватись. Та нині головне забезпечити повернення наших полонених додому. Ми говоримо про людей, про людські долі, іноді взагалі про тих, хто не мав би взагалі знаходитись у полоні. Також про тих ув’язнених, які у в’язницях перебували вже задовго до повномасштабного вторгнення. Ми говоримо, щоб вони забирали всіх росіян, а ми забираємо всіх наших. Обов’язково до цього прийде. Говорити детально про це зараз не можна, але робота ведеться, – підкреслив він.
Читайте також:
- З полону звільнили військову лікарку з «Азовсталі», яку росіяни під час евакуації розлучили з дитиною
- Обмін полоненими: Україна повернула з російського полону 108 жінок (ФОТО)
- ГУР заплатить 100 тисяч доларів за взяття в полон російського терориста Ігоря Гіркіна
- Звільнений із полону Михайло Діанов передав побратимам на лікування понад 23 мільйони гривень
- Повернувся додому: з полону звільнили ще одного воїна з коломийської “десятки”