Будинок на Грюнвальдській, 17 звела Станиславівська дирекція залізниць у 1926 році для профспілки залізничників. Це була найбагатша профспілкова організація міста. Відкриття Будинку профспілки залізничників відбулося 7 листопада 1926 року за участю високих гостей.
Як розповідає краєзнавець Іван Бондарев, на врочистості прибули директор Станиславівської дирекції залізниць Стефан Віктор, голова міської управи Вацлав Хованець, уродженець Станиславова, сенатор Густав Добруцький та інші. Приїхало багато залізничного начальства з Варшави, Кракова, Лодзі, Познані.
Газета «Кур’єр Станіславовскі» відзначає, що далі «пополудні була урочиста академія, увечері – народна забава». Профспілка володіла будинком до 1939 року.
З 1939-го тут діяв Будинок культури залізничників. При совітах кам’яниця зберегла свій профіль і довший час там розміщувався «Клуб залізничників» (у народі – “Железка”).
Попри то, що клуб діяв донедавна, частина приміщень віддали під офіси.
А у лютому 2022 року «Укрзалізниця» на відкритому аукціоні продала будинок за 12, 012 млн грн.
Нові власники планують реновацію чотириповерхової сторічної кам’яниці у вигляді бізнес-центру «Grünwald business center».
Концепцію розробив відомий франківський архітектор Володимир Гайдар. За його задумом історична будівля збереже фасад і об’ємно-просторові рішення верхніх поверхів та даху.
Чи збереже колишній Будинок профспілки залізничників своє історичне обличчя – покаже час.
Нагадаємо, у Франківську намагаються врятувати пам’ятки на Мельничука: за перемогу в конкурсі змагатимуться учасники з усіх континентів.
Читайте також на ПІК:
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг