У Державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі” на Львівщині, біля літературного музею встановили Різдвяну шопку. Про це повідомляє Львівська обласна рада, пише ПІК.
“Чому тут розміщені ці дві фігури, які ніби й не мають відношення до Різдва? Для цього повернемося до історії виникнення шопок в Україні. Шопка – це різдвяний вертеп, що зображає біблійну сцену народження Ісуса Христа. Унікальність українських шопок у тому, що кожна місцевість вносить у них національний, регіональний елемент, який власне їх і відрізняє”, – пояснюють організатори.
За їх словами, в Україні здавна поширилися традиція вертепної драми. Зазвичай сюжет вертепної драми обертається довкола наказу царя Ірода вбити немовлят у Віфлеємі і його подальшого покарання. Релігійна фабула п’єси поступово переростає в світську – з висміюванням людських гріхів, соціальних недоліків. Залучалися і реальні персонажі того часу, коли відбувався вертеп.
“Ми мусимо навчитись в сучасному трактуванні показати свою автентику, речам надавати оту нашу внутрішню силу, якою відзначалась Україна, незважаючи на війни, катаклізми, які ми неодноразово переживали і переживаємо зараз”, – сказав директор заповідника Богдан Лазорак.
Читайте також у ПІК:
- Супутниковий знімок: у Львові впав рівень освітленості після російських обстрілів по Україні
- На Львівщині з’явиться спецклініка із протезування та реконструкції
- У львівських трамваях та тролейбусах лунатимуть колядки та щедрівки
- У Львові ялинку прикрасили протитанковим їжаком
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг