Дельфіни цьогоріч мігрували через вплив корабельних сонарів і бомбардування на мілководдя північно-західної частини Чорного моря. Про це повідомив у Фейсбуці співробітник національного парку «Тузлівські лимани» еколог Іван Русєв, пише ПІК.
“Але після повномасштабного нападу рашистів на Україну і створення армагедону для чорноморських китоподібних на Чорному морі через вплив сонарів і бомбардування багато з них були вбиті і зазнали контузій від потужних вибухів. І зараз такі контужені самотні тварини замість того, щоб бути з родинами на зимівлі на глибині моря, блукають у мілководді Північно-Західної частини Чорного моря, де дуже мало їжі”, – зазначив він.
Доктор біологічних наук констатував, що в акваторії Чорного та Азовського морів живуть три види китоподібних, і сьогодні вони потребують захисту від наслідків війни.
“Задля їх збереження нацпарк «Тузлівські лимани» спільно з Інститутом зоології НАН України, Українським товариством охорони птахів подали до Міндовкілля пакет документів щодо створення великого по площі морського резервату в акваторії північно-західної частини Чорного моря”, – додав Русєв.
Еколог застеріг: якщо не зробити цього, у повоєнний час можемо втратити дельфінів, як колись втратили тюленя-монаха, а згодом можемо втратити й екосистему Чорного моря.
До слова, станом на 1 жовтня 2022 року у Чорному морі через військові дії загинули до 50 тисяч китоподібних.
Читайте також у ПІК:
- Полярники станції “Академік Вернадський” показали підростаючих пінгвінят (ФОТО)
- Популярні та рідковживані імена: як українці називали дітей у 2022-му році
- В Україні знімають комедію “Похорони Путіна”: кошти на фільм збирає фонд Єрмака
- Похибка до 30 метрів: в Україні створили карту замінованих територій
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг