Учасники проекту “Культхвиля” завітали в гості до Заслуженого діяча мистецтв України, викладача, професора кафедри дизайну і теорії мистецтв Прикарпатського університету ім.В.Стефаника, майстра художнього текстилю Богдана Губаля. Організаторами цього візиту були літературна студія “Перлина”, керівник Лариса Мончак та “Дім Мулярових ”
П.Богдан надзвичайно тепло і радісно прийняв гостей та в ході живої розмови предметно розповів про секрети ткацтва та показав чудові гобелени власної ручної роботи.
Звісно, присутнім було цікаво, з чого почалася творча дорога митця
“Я закінчив Львівське фахове училище декоративного і ужиткового мистецтва ім.І.Труша по напрямку кераміки, а згодом – факультет “Проектування інтер’єру і меблів” Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва. Так що, я не маю фахової освіти ткача, але це дає мені бажану свободу і не обмежує канонами політ фантазії”
А як тоді виникла така любов до ткацтва?
“Можна сказати, що це вийшло випадково, хоча зараз я розумію, що так було задумано вище”, –
з усмішкою відповідає п.Богдан і продовжує:
Після навчання я потрапив на роботу у Казань, де працював декілька років, проектуючи інтер’єри великих митецьких, громадських центрів, тощо. В одному з них була облаштована кімната для “важливих” гостей і в ній на цілу стіну мав висіти гобелен з сюжетами татарського епосу. Ткачів не вистачало, тому я приєднався до групи виконавців і з того моменту закохався у ткацтво.
Богдан Іванович продемонстрував зацікавленим глядачам свої гобелени, розказуючи про тонкощі і деталі їх виготовлення.
Як далі розповів Богдан Губаль, довго він не зміг бути на чужині і повернувшись в Україну, почав працювати в Івано-Франківську. Так наше місто стало рідною домівкою митця.
Також на зустрічі художник провів імпровізований майстер-клас з ткацтва і бажаючі мали можливість спробувати це ремесло.
Митець по-сучасному інтерпретує народні традиції ткацтва Його гобелени відзначаються високою живописно-пластичною культурою, засвідчують пошуки власного коріння. У роботах органічно поєднано колористика абстракції, новаторський підхід до матеріалу, що дозволяє створювати експресивні твори нового звучання.
Зустріч була настільки цікавою, що присутні ще довго розпитували в Богдана Івановича все, що їх цікавило. Так, в приємній розмові за чаєм та десертом вони дізналися, що Богдан Губаль — автор понад 50-ти персональних виставок у різних містах України та за кордоном. Його творчість відзначено в альбомі «200 імен. Декоративне мистецтво кінця ХХ століття». а здобутки і роботи відзначені багатьма преміями.
Під кінець п.Богдан розкрив гостям своє творче кредо митця: «Вічний рух й одна мить».
“Це те, що дає мені поштовх творити, розвиватися, без страху йти вперед і впевнено дивитися в майбутнє.”
Руслана Гочіяєва-Шевчук
Фото автора
Читайте також:
- Художник Орест Костів презентував в Івано-Франківську нову експозицію (ФОТО, ВІДЕО)
- Франківський художник став лауреатом міжнародної мистецької премії
- Люди Прикарпаття: історії, що надихають – художник Орест Костів (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг