Якщо будинок не може опалюватись за допомогою газу, власник шукає альтернативні рішення. І найдоступніший на сьогодні варіант – електрика, головне підібрати найефективніше електричне опалення, провести його грамотний монтаж і подбати про мінімізацію тепловтрат. Про це розповідаємо у статті нижче.
Джерело: https://shop.alterair.ua/otoplenie/kotly/elektricheskie-kotly/
Основні переваги електроопалення приватного будинку
Вся електротехніка для обігріву будинку має ряд переваг, у т.ч.
- Широкий вибір потужностей, що дозволяє створити економне комбіноване електроопалення, що ідеально підходить саме вашому житловому простору.
- Прилади можна встановити в будь-якому приміщенні – вони гарантують чистоту, відсутність вихлопу, вибухо- та пожежну безпеку.
- Вам не потрібно обладнати витяжки, окремі котельні та отримувати спеціальні дозволи на встановлення.
- Системи максимально прості в експлуатації завдяки сучасній автоматиці;
- Навіть недорогі моделі мають високі ККД та енергоефективність;
- Простота конструкції, що економить кошти під час монтажу та обслуговування.
Електричне опалення в квартирі – які варіанти?
Розкажемо трохи докладніше про методи обігріву будинку електрики та їх індивідуальні переваги.
- Електричні казани. Їхня вартість нижча, ніж газових або твердопаливних аналогів. Доступні одноконтурні (опалювальні) котли, а також двоконтурні моделі, які забезпечать будинок гарячим водопостачанням;
- Інфрачервоні обігрівачі. Системи, які насамперед обігрівають не повітря, а вас та навколишні предмети. Тепло стає миттєво.
- Електричні конвектори та радіатори, тепловентилятори, масляні обігрівачі та інші прилади для місцевого обігріву – чудовий спосіб створити автономне опалення для кімнати. У продажу є мобільні системи, які легко переставляються по дому.
- Кондиціонери з функцією нагрівання – це гарне додаткове опалення для кімнати, якщо на вулиці слабкий мороз або плюсова температура.
- Теплові насоси — інноваційне обладнання, яке питається електрикою, але тепло для обігріву будинку та води бере з навколишнього середовища: землі, води чи повітря.
- Електрокабельний обігрів дозволяє зробити комфортну теплу підлогу і рівномірно прогрівати приміщення знизу вгору.
Електрокабельна тепла підлога під паркетом
Як розраховують потрібну потужність електроопалення приватного будинку?
Потрібно розуміти, що кожен будинок є унікальним, саме тому ми рекомендуємо замовити індивідуальний проєкт у кліматичній компанії. У цьому випадку фахівці підберуть доступні рішення на основі:
- Об’єм приміщень;
- Площі підлоги;
- Розташування та кількості вікон;
- Тепловтрат будівлі та її архітектурних особливостей;
- Клімат регіону;
- А також ваші особисті вимоги.
Також можна скористатися онлайн-калькулятором, якщо ви готові зібрати всі необхідні дані самостійно. Це допоможе не заплутатися у формулах і дасть максимально реалістичний розрахунок.
Як заощадити на електричному опаленні у приватному будинку?
- Подбайте про утеплення даху та фасадів;
- Поставте герметичні вікна;
- За дотримання перших двох пунктів, ви перекриваєте приплив свіжого повітря. Тому важливо встановити рекуператор тепла, який допоможе провітрювати приміщення без тепла;
- Узаконіть електроопалення, щоб користуватися багатотарифним лічильником та спеціальними пільгами;
- Встановіть прилади автоматичного регулювання добових режимів.
Чи існує універсальне рішення чи варто виходити із конкретних умов?
Вище ми писали, що з розрахунку опалення враховується маса властивостей. Тому вам буде складно знайти одне універсальне рішення, якщо ви живете у заміському будинку, який будувався за унікальним проектом. Плюс, важливо і те, як сам власник бачить систему опалення у своїй оселі, адже економне електроопалення буває максимально різноманітним.
Однак якщо ваше житло наближено до стандартів (ви живете у квартирі або невеликому котеджі), то можна знайти стандартний набір обладнання – радіаторів чи панелей, наприклад, для трьох чи п’яти кімнат.
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ