Сьогодні, 5 серпня, в Івано-Франківську власники спортивних закладів, їхні відвідувачі та тренери вийшли на акцію протесту до стін ОДА, пише ПІК.
Люди невдоволені тим, що центральна влада вимагає обмежити діяльність спортивних закладів: фітнес-центрів, спортзалів, спортклубів, спортивних секцій. Причина – начебто ріст кількості хворих на COVID19. Це вже друга спроба впродовж останніх двох місяців.
Нагадаємо, 16 червня представники спортивної спільноти міста вже виходили на акцію протесту. Тоді регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій прийняла рішення закрити спортивні заклади, бо показник захворюваності коронавірусом на 100 тисяч населення Прикарпаття зріс до 13,44 при урядовому нормативі 12. Після протесту рішення комісії було переглянуто і роботу спортивним закладам дозволили за умов дотримання протиепідемічних заходів.
Сьогодні під стінами ОДА спортивна спільнота збирається знову з вимогою припинити знущання над підприємцями і тими, хто намагається підтримувати себе у спортивній формі і дбає про своє здоров’я.
Вероніка Томачинська, віцепрезидент спортивного клубу «Тигр» говорить, що замість того, аби раціонально підходити до вирішення питань, влада знову прикривається спортом, щоб вживати хоч якихось заходів.
«Київська влада вирішила, що коронавірус поширюється не в продуктових магазинах, не в переповнених маршрутках, а саме в спортивних залах, де дотримуються всіх карантинних вимог. Де по кілька разів на день протирають підлоги, всі спортивні снаряди з дезінфекторами, персонал ходить в масках, здійснюється температурний скринінг, якого, крім спортзалів, немає ніде. І Тому ми зібралися нашою спортивною громадою відстоювати свої права на працю, спорт, стиль життя». Якщо Київ не прислухається, говорять спортсмени, вони щоразу під час перегляду карантинних норм будуть виходити під стіни ОДА, причому щоразу з представниками інших суспільних груп.
Все це політика, вважає представник спортивного клубу «Спартан» і представник українського тренерського реєстру і української федерації фітнесу Андрій Лабич.
Незрозуміло, чому київська влада запроваджує такі жорсткі обмеження саме на території західноукраїнських міст. Луцьк, Львів, Тернопіль, Франківськ. На щастя, окремі міста відмовляються виконувати вказівки Києва, каже Андрій.
«Всі заклади громадського харування, всі бізнеси працюють, але вирішили відірватися на спортзалах. Це сфера, яка оздоровлює людей. Схоже, їм не потрібні здорові люди, їм потрібні показники по хворих, причому саме в Західній Україні», – говорить Андрій Лабич.
Спортсмени влаштували перед ОДА спортивну розминку, щоби показати, що таке спорт і здоровий спосіб життя.
Наразі акція протесту триває.
Про її розвиток і можливі результати читайте на сторінці ПІКу.
Орест Борисікевич
Читайте також:
- У Львові дозволили не закривати спортивні клуби і готелі, попри “помаранчеву” зону
- COVID-19: на Прикарпатті другий день поспіль захворіли 127 людей