Івано-Франківськ

В Україні вперше вдалося підібрати донора кісткового мозку з нацреєстру

Медики закликають реєструватися потенційними донорами, що цілком безпечно для організму і може врятувати життя пацієнта з хворобами крові.

85723e5e2613ca982e5bed3118819609 scaled

В дитячій лікарні “Охматдит” зараз готуються до чергової трансплантації кісткового мозку, але особлива ця подія тим, що донора знайшли для пацієнта в українському реєстрі, в якому налічується лише 9 тисяч осіб і який був створений як приватна ініціатива, йдеться в ТСН.

18-річний Олег розповідає, що любить прогулянки та плавати в річці. Зараз на вулицю виходить, лише коли дозволяють результати аналізів. Влітку хлопець неочікувано для всіх захворів. “Була температура, вона не збивалася. Непритомнів, слабкість, перестав ходити. Тобто було дуже погано”, – розповідає юнак.

“Спочатку думали, що то якийсь тепловий удар, звернулися до лікаря. Нас направили в стаціонар. З’ясувалось, що у нас дуже низький гемоглобін 30 і тромбоцити 1, і нас дуже швидко направили до реанімації”, – додає мама Олега.

Нині хлопець в “Охматдиті” чекає на трансплантацію кісткового мозку. Він став першим пацієнтом, якому вдалося знайти донора в українському реєстрі.

“Діагноз має – апластична анемія. Лікувався в Дніпрі, отримував комбіновану імуносуперсивну терапію, але, на жаль, він не відповів на першу лінію лікування, і єдиний шанс – це є трансплантація кісткового мозку, і він перший в Україні, хто отримає клітини від українського донора”, – розповідає завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ “Охматдит” Олександр Лисиця.

Такий самий діагноз, як у Олега, що чекає на пересадку, був у Олексія. Донором кісткового мозку для нього став його 5-річний син, бо жоден донор з українського та світового реєстрів для нього не підходив. “Я перший в Україні, коли дитина стала донором своєму батькові. Ми йому пояснили, що ти можеш допомогти татові, врятувати більше нема кому. Чим більше українців буде в базі, тим більше буде шансів, що ми знайдемо збіг. Тому що генотип все одно впливає на це”, – твердить Олексій.

Найменшою же доноркою крові, яка врятувала рідну людину в Україні, стала 10-місячна дівчинка, яка важила лише 8 кілограмів. Що ще раз, підкреслюють лікарі, засвідчує, що донація стовбурових клітин є безпечною для людини, тож закликають долучатися до українського реєстру.

Одна з українських фармкомпаній виділила для цього мільйон гривень, і здати свій зразок безкоштовно, якщо вам від 18 до 45 років, можна в одному з її центрів. Також замовити тест-набір можна на сайті Українського реєстру донорів кісткового мозку.

Детальніше в сюжеті ТСН:

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас  у Facebook,Instagram,Youtube та  Telegram

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено