Насамперед, важливо запам’ятати одне правило: будь-які добрива не можна змішувати. Якщо ви хочете підживити малину, краще обрати щось одне. Наприклад, спочатку підгодувати кущики коров’яком, а попіл внести вже через 10-15 днів, передає ТСН.
Які добрива для малини фахівці не радять використовувати:
- азотні добрива не рекомендовано вносити в великій кількості восени — вони покращують ріст пагонів, але зупиняють ріст малини, а взимку молоді пагони можуть швидко загинути;
- якщо ви вносите азотні добрива навесні, пам’ятайте, що вони збільшують кислотність землі — такий ґрунт не підходить малині, тому до них краще додати деревний попіл;
- обираючи калійні добрива для малини, уважно подивіться, щоб в складі не було хлору — ця ягода погано сприймає речовину.
Чим можна обробляти малину
пташиний послід — якщо у вас вдома є домашня птиця, цей варіант можна вважати ідеальним. На дно відра викладається послід, який потім заливається до вінців водою. Розчин настоюється 5 днів у теплому місці, а потім розводиться водою у пропорції 1:20. Такий добривом потрібно щедро полити всі кущі малини під корінь.
перегній — 1 відро розсипають на 1 квадратному метрі ділянки, де ростуть кущі малини. Дуже важливо його однаково розподілити, а зверху прикопати землею. Втім, пам’ятайте, таку поживу дуже полюбляють шкідники, тому нею підживлюють кущі не частіше одного разу на місяць.
бур’яни — для суміші підходять лише свіжі бур’яни, який потрібно попередньо порізати (можна брати також і кропиву). Їх заливають водою на чверть відра і залишають на 10 днів. Потім поливають кущі під корінь.
коров’як — у відро потрібно налити свіжий коров’як (третя частина), додати воду, розмішати і накрити кришкою. Суміш ставлять на тиждень на сонячне місце, щоб вона перебродила. Потім знову розвести у воді (1:10). Підживлюють малину лише в посушливу погоду.
деревний попіл — до її складу входять мінеральні речовини, які потрібні малині для живлення. Попіл вносять у чистому вигляді. Також можна приготувати спеціальну суміш — розвести у 10 літрах води 600 г попелу, зачекати 1 добу, а потім поливати кущі (на 1 кущ потрібно 2 л розчину).
Читайте також:
- Догляд за тюльпанами: що робити, коли вони відцвіли
- Краще їх уникати: які рослини не варто садити на своєму городі
- Щоб виросли смачними: п’ять сортів огірків, які не будуть гірчити
- Щоб був гарний урожай: як правильно садити та доглядати за цибулею
- Стійкі до морозів: які рослини можна садити у листопаді
- Стало відомо, коли та як садити цибулю на зиму
- В селі на Тернопільщині людям заборонили садити картоплю: яка причина
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг