Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадують про те, що обидва види шкідників пошкоджують овочеві, кормові культури та полуницю.
Вони виїдають висіяне насіння, підгризають коріння, у коренеплодах овочевих культур і бульбах картоплі – виїдають великі порожнини.
“Найкращий час для боротьби з цими шкідниками – період яйцекладки, який триває від травня до липня. Заходи боротьби мають бути направлені на створення несприятливих умов для їх розвитку. Згубними для слимаків та медведки є прополювання та глибоке розпушування ґрунту протягом вегетаційного періоду”, – інформують прикарпатців у Держпродспоживслужбі.
Можна використати також інші способи боротьби:
- створіть перешкоди або доріжки, які заважатимуть шкідникам перебиратися з місця на місце. Для цього можна використовувати тирсу, кору дерева, голки хвої, пісок, щебінь, гравій тощо. Головне, щоб створена перешкода залишалася сухою;
- шкідникам не подобаються різкі пряні аромати (часник, коріандр, розмарин, чорнобривці, хризантеми), тому рослини з таким запахом можна використовувати в якості бар’єру, що відлякує (для теплиць, погребів, компостних куп). Ними ущільнюють овочеві культури або сіють по периметру грядок.
Захисні обробки сільськогосподарських культур при підвищених температурах, вище 25ºС, найефективніше проводити у ранішні і вечірні години, при суворому дотриманні техніки безпеки.
Читайте також:
- Щоб було менше нітратів: прикарпатцям пояснили, як правильно обирати ранні овочі
- Як можна вивести пирій з грядок: перевірені способи
- Чи знизяться ціни на яйця влітку: прогноз експерта
- На прикарпатських ринках—розпал торгівлі розсадою (ФОТО)
- Ціни наполовину: в Оксфорд Медікал у Буковелі стартували Дні здоров’я (ВІДЕО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг