На Прикарпатті рятувальники мусять ледь не щодня надавати допомогу тваринам і птахам. Кого та з яких пасток доводиться визволяти, з’ясовувала журналістка ПІКу.
Христина Перцович, начальниця сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, розповідає:
«Лише протягом серпня та в перші дні вересня цього, 2020-ого, року наші працівники врятували 2 собаки, 5 котів, 1 ящірку, 1 папугу та 1 кажана. Котів, собак та птахів рятують, зазвичай, у містах. Коти застрягають в димарях, вилазять на дерева, електроопори і не можуть злізти, падають у криниці. Собак знаходять у трубах на закинутих будівництвах, у вузьких вікнах підвалів, між прутами металевих решіток. Птахи заплутуються у густих кронах дерев, підвисають на електричних дротах. А лебеді взимку замерзають на водоймах».
У селах та селищах на Прикарпатті рятувальники витягають з боліт і річок корів, рятують від повеней та пожеж кролів, домашню птицю і свиней. Доречно зазначити, що 2 вересня 2020, в селі Тустань Галицького району під час пожежі на свинокомплексі «Ґудвеллі Україна» рятувальники евакуювали понад 4 тисячі свиней.
Для самих рятувальників такі виїзди—додаткова небезпека. Адже під час визволення з халеп хвостатих і пернатих, ті можуть покусати і подряпати, та ще й немає гарантії, що кіт чи собака не скажені. Проте чимало людей обурюються: навіщо рятувальникам витрачати бензин, час та їхати допомагати тваринам? На таке невдоволення пані Перцович відповідає, що працівники ДСНС рятують всіх, хто цього потребує.
Злата Леміш
Фото ілюстративні
Читайте також:
«Ми відкриті, нам немає чого приховувати» – Володимир Чернецький
На Верховинщині киянину знадобилася допомога рятувальників
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, Instagram , Youtube та Telegram
Читайте нас у тг