Із кількадесят тисяч дрібненьких деталей майстер Олег Волощук із села Петрів, що на Тлумаччині, створює копії українських дерев’яних храмів, що внесені до списку ЮНЕСКО, розповідає ПІК.
«Я столяр за фахом навчався у професійно-технічному училищі в Івано-Франківську, удома працював. Зараз, через хворобу, працюю менше. Та знайшов для себе ще один шлях реалізації як майстра: з 2014-го робив дерев’яні копії різноманітної бронетехніки часів Другої світової війни», — розповідає Олег.
Ці копії чоловік роздавав та дарував друзям, а згодом зацікавився українською церковною архітектурою, зокрема дерев’яними храмами.
На запитання, чому виникла така цікавість, майстер відповідає, що просто спало на думку подивитися в Інтернеті які є в нас церкви. Про святині чоловік дізнавався з Інтернету. Зокрема його вразили старовинні храми, і він вирішив спробувати зробити копії святинь. Для цього довго розглядав та вивчав креслення та 3-D зображення на Google maps.
З екрана комп’ютера Олег Волощук перетворював зображення до потрібного масштабу 1:40, робив креслення на папері формату А-4.
Першою чоловік зробив копію дрогобицької церкви Святого Юра. Трудився чоловік цілий рік. Для свого шедевру використовував ялину та липу. Із ялини зробив каркас та основу, з липи — гонтовий дах. Розміри церкви — 58 сантиметрів завдовжки, 32 — завширшки та 57 – заввишки. Храм зроблено із 30 тисяч деталей.
Другий храм Олег Волощук зробив з ялини та горіха. Це копія церкви Святого Духа, що в селі Потеличі Львівської області. Її розміри: довжина — 56, ширина — 24, і висота — 43 сантиметри. А розмір однієї гонти на храмах один сантиметр завдовжки та три міліметри завширшки. Тут є 20-ть тисяч деталей.
Зробити такі мініатюрні деталі непросто. Майстер мовить, що спочатку він бере звичайні великі дошки, розрізує циркулярною пилою, далі шліфує за допомогою шліфувальної машинки та розрізає дошки на малі частини. Дрібні деталі чоловік вирізує канцелярським ножем. Працює Олег Волощук не щодня, але коли сідає за роботу, то завжди трудиться щонайменше 3-4 години.
Фото своїх виробів чоловік виставив в інтернеті. І одразу знайшлися охочі придбати ці копії храмів. Проте майстер говорить, що він нікому їх продавати не буде. Надалі чоловік хоче зробити копії усіх вісім українських храмів, що внесені до списку ЮНЕСКО, та зробити виставку.
Сабіна Ружицька. Фото надані Олегом Волощуком
Читайте також у ПІК:
- На Прикарпатті у розпалі сезон збору та продажу опеньків (РЕПОРТАЖ)
- “Вареники Перемоги”: на Коломийщині більше року готують для поранених вояків (ФОТО)
- На Прикарпатті збирають урожаї ліщинових горіхів: як їх зберігають та відправляють ЗСУ (ФОТО)
- Мисткиня з Тлумача створює неймовірні композиції з кукурудзяного листя (ФОТО)
- На прикарпатських ринках масово пропонують осінні ягоди: які саме та за скільки (ФОТО)
- “Будемо садити квіткові поля Перемоги”: кондитерка з Калуша вирощує кілька сотень сортів жоржин (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг