Зал обласної філармонії заповнили поціновувачі народної хореографії, бо там відбувалося справжнє магічне дійство і глядачі поринули в атмосферу Карпатських гір, відчули неймовірну енергетику юних танцюристів, причастилися майстерністю виконавців.
У програмі взяли участь три хореографічні колективи, якими керує Олександр Заставний – – методист Навчально-методичного Центру культури і туризму Прикарпаття, інформує ПІК.
Свою майстерність показували Зразковий аматорський ансамбль танцю «Дивоцвіт», с.Задністрянське, Ансамбль народного танцю «Вихор», м.Бурштин та Школа українського танцю «UDS» м. Івано-Франківськ (керівник Олександр Заставний, хореограф Яна Балицька).
Журналісту ПІК вдалося поспілкуватися перед початком концертної програми з її організатором Олександром Заставним
Олександре, про що сьогоднішній концерт?
У нашій програмі зібрані народні композиції. Я хочу показати, що танець, який народжується в горах, несе в собі свободу, силу і безмежну волю. Я вірю, що він карбує у душі любов до української культури, традицій, обрядів, нашої величної історії.
Як вам твориться під час війни?
Якраз сьогодні для вас танцюватимуть діти війни, діти військовослужбовців, які щиро дякують Збройним Силам України за можливість творити та розвивати українську культуру. Це час, коли ти розумієш, що справжнє мистецтво має пройти навіть через таке горнило і загартуватися, щоб нести в собі істинні цінності української культури, які передаватимуться наступним поколінням і прославлятимуть Україну у віках. Це моя мета, заради котрої я живу.
Розпочала танцювальну програму неперевершена музична композиція “Ніч над Карпатами” під живий супровід гурту автентичної народної музики “Поклик гір” за участю Марти Орнат, Романа Сабадиша та Арсена Залевського.
Програма концерту складала складалася з різноманітного репертуару, глядачі мали можливість побачити народні традиційні танці нашого краю, запальний чоловічий Аркан, насолодилися весільним обрядом.
Дуже зворушливим став момент, коли дорослий склад Ансамблю танцю “Вихор” присвятив хореографічну композицію “Волошка” на честь першого керівника Ансамблю – Галини Степанівни Пушкар. Саме вона була автором цього ніжного дівочого танцю.
Життєстверджуючим фінальним акордом стала хореографічна композиція “Червона калина”, яку виконали всі учасники. Зал стоячи аплодував та дякував митцям за таке чудове дійство.
Всі кошти, які були зібрані на цьому мистецькому заході передаються на користь Збройних Сил України.
Записала Руслана Гочіяєва-Шевчук
Фото автора та з соцмереж
Читайте також:
- Люди Прикарпаття: історії, що надихають – хореограф Олександр Заставний
- В Бурштині Дивоцвіт та Вихор подарували глядачам справжню танцювальну феєрію (ФОТО)
- У Галицькому замку покажуть виставу присвячену 80-ій річниці створення УПА
- “Заборонене” кохання показали в Бурштині (ФОТО)
- “Зроблю тобі гойдалку”: у Франківську прем’єра балетної вистави (ФОТО)