Голова Калуської громади Андрій Найда в авторській програмі ПІК “Відверто” з Оксаною Камінською пояснив, що означає фраза “Калуш – місто-монстр” та чи може місто провалитися під землю.
“У нашому місті раніше видобували калійні добрива. На жаль, їх з певних причин перестали видобувати. Російські й білоруські добрива зайшли в Європу, а калуські добрива, наше “біле золото”, чомусь не видобувають. Хоча це наші стратегічні запаси. Коли добували ці калійні добрива, були шахтні виробітки. Як я говорив з науковцями, щодо них зробили помилку. Їх заливали насиченим росолом – та ж сама сіль, тільки в росолі. Це для того, щоб порожнини не просідали”, – зазначив Найда.
За його словами, це була помилка, адже потрібно було виготовити суху засипку. Через це в деяких місцях з’явилися просідання земельних ділянок.
До 2020 року у Калуші проводити точковий моніторинг: без цілісного аналізу ситуації. З 2021 року проводять повний моніторинг, щоб розуміти, де може з’явитися просідання чи вирва.
“Десь станеться “воронка” – кажуть “Калуш цілий провалиться під землю”. Точно такого немає. Зараз ми чітко розумієм, де небезпечний район, де через 10 років треба відселяти людей. Це особисто йде на контроль”, – підкреслив мер.
Повну відповідь дивіться в інтерв’ю з 17:23
Також Андрій Найда розповів про:
- Амбіційна “екоіндустріальна столиця західної України”. Як втілити в реальність стратегічний задум?
- Залучення додаткових коштів в громаду і чому це “болюче” питання?
- Відмовитися від посади голови громади. Чи міркує про це Андрій Найда зараз?
- Як екологія Калуша допомагає міському голові виглядати молодим?
- Чи реально пролобіювати свої інтереси через дружину мера?
Читайте також:
- Ніякі дороги робити не будуть: яким буде для Калуша 2024 рік (ВІДЕО)
- Знаю, що далі буде: мер Калуша пояснив, чому в місті не поставили головну ялинку (ВІДЕО)
- ВІДВЕРТО: Андрій Найда – міський голова Калуської територіальної громади (ВІДЕО)