Очільник Калуської громади Андрій Найда оприлюднив результати об’їзду вулицями Глібова, Височанка та мікрорайону Залісся, які наочно демонструю наслідки ставлення з боку мешканців громади до “вивозу сміття”, розповідає ПІК.
«Замість того, щоб викидати відходи у спеціально відведених місцях – недобросовісні жителі залишають його обабіч дороги, по ярах та канавах. На жаль, спостерігаємо, що в багатьох випадках люди викидають сміття за декілька метрів від вже встановленого смітника. Чого тільки немає – і харчові відходи, і гілля, і пакети, і пляшки й ще безліч всього, що нібито люди «не продукують», – наголосив мер у своєму дописі на сторінці в соцмережі.
Андрій Найда також наголосив на тому, що для ліквідації стихійних сміттєзвалищ потрібно звертатися до приватних організацій, які займаються цією діяльністю. І сплачуються ці послуги із коштів платників податків.
У 2022 році було ліквідовано 17 стихійних сміттєзвалищ (їх обсяг становить 4,7 тис. м.куб.), зокрема, у Калуші, Боднарові, Кропивнику, Мостищі, Тужилові, Середньому Бабині, Студінці. Кошти витрачені на ці заходи склали суму в розмірі 685 897 грн.
У 2023 тільки у Калуші ліквідували 16 стихійних сміттєзвалищ обсягом 299 м.куб. І на ці роботи з бюджету витратили 79 959 грн.
Очільник громади відзначив роботу КП “ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ», наголосивши, що урни для сміття в належному стані, вивіз відходів відбувається вчасно і на прилеглій до смітників території – теж підтримують порядок.
«Шкода, що не всі мешканці громади усвідомлюють важливість викидання сміття у спеціально відведених місцях. Шкода, що в когось совість мовчить», – додав Найда.
Читайте також:
- У Калуші прийняли важливе рішення для стабілізації ситуації щодо очисних споруд
- На Калущині виявили незаконну вирубку лісу
- Роками б’ють на сполох: жителів Калущини закликають стерилізувати домашніх тварин