Відповідно до частини 3 статті 131 ЗК України земельні ділянки сільськогосподарського призначення приватної власності можуть бути відчужені лише за договорами купівлі-продажу, дарування, довічного утримання, спадкового договору, міни, шляхом внесення до статутного (складеного) капіталу чи шляхом звернення стягнення на них. Про це повідомляє Земельний фонд України, пише ПІК.
Згідно з нормами цивільного законодавства за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.
Договір, що встановлює обов’язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.
Власник сільськогосподарської ділянки може подарувати її лише найближчим родичам. До них належать:
- інший з подружжя;
- діти, батьки, рідні (повнорідні і неповнорідні)брати і сестри;
- двоюрідні брати і сестер, дід, баба, онуки, правнуки, рідні дядьки та тітки, племінниці та племінники, пасинок, падчериця, вітчим, мачуха.
Ця вимога не поширюються на земельні ділянки несільськогосподарських угідь (крім земельних ділянок під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок) та земельні ділянки для садівництва.
Читайте також у ПІК:
- Радіо ПІК: головні новини Прикарпаття та України за 16 лютого (ПРОСЛУХАТИ)
- Українці зняли у січні з рахунків рекордну кількість заощаджень
- Коли сіяти помідори на розсаду: оптимальні дати у 2024 році
- Дія стане продуктом з відкритим кодом: чи це безпечно