У нацпарку “Гуцульщина”, що на Косівщині показали статеву поведінку пронурка біловолого Сinclus cinclus (Лінней, 1758). Фото птаха опублікували на сторінці Національного природного парку, пише ПІК.
“Тепла зима спровокувала не тільки ранню вегетацію рослин, але й викликала ранній літ денних метеликів, джмелів та прискорила весняні інстинкти окремих видів птахів”, – йдеться у повідомленні.
До слова, пронурок біловолий, оляпка (Cinclus cinclus ) — невеликий горобцеподібний птах. Птах розміром з шпака. Веде коловодний спосіб життя. Оперення темно-буре, густе.
Головною особливістю пронурка є здатність добре плавати і пірнати. Підводячи крила і вправно маневруючи в потоці води, птах ніби «біжить» по дну. Під водою пронурок може залишатися до 50 сек., пробігаючи за цей час до 20 м. Харчується водними комахами і рачками, яких птах збирає на мілководді, між каменів і під водою.
Пронурок вперше спарюється, коли досягає однорічного віку. Птахи є моногамні та активно захищають власну територію. Птахи висиджують від 1 до 8 яєць, здебільшого 4-5. Гніздо зазвичай будують або біля води, або над поверхнею певної водойми. Замешкують зазвичай береги швидких та прозорих річок і струмків.
Читайте також у ПІК:
- На території нацпарку “Гуцульщина” виявили рідкісного кажана
- За 5 км від Космача на дорозі знайшли пораненого дикого козлика (ФОТО)
- Джава, Снайпер, Буча: як прикарпатці називають тварин в час війни (ФОТО)
- Прокуратура стягне понад 5 мільйонів гривень з Галицького нацпарку: за що