Слід зауважити, що всі ініціативи учасники студії втілюють в життя самостійно, без зовнішнього фінансування чи підтримки лише тому, що самі цього хочуть.
Про ідею такого своєрідного поетично-гастрономічного вечора розповідає керівник студії Лариса Мончак:
Сама ідея полягає в тому, що ми хочемо підтримувати традиції української інтелігенції, яка збиралася за столом не лише поїсти, чи відзначити якесь свято, а й змістовно провести час і збагатитися духовно. Такі вечори проводили відомі українські класики: читали книги, обговорювали відомі твори, обмінювалися думками і разом з тим насолоджувалися смачною їжею. Це зовсім інший рівень спілкування, який в сучасному суспільстві, на жаль, зустрічається дуже рідко.
А далі п.Лариса продовжує:
Наша «перлинка» Юлія Гомеляк дуже смачно готує, тому ми вже давно напрошувалися до неї в гості на смаколики (усміхається). Нарешті ця мить настала: учасники студії зібралися разом і вирушили на неймовірний Юлин борщ.
Та ми не лише смакували страву, але й читали вірші улюбленх поетів у теплому родинному колі, сидячи просто на підлозі.
Юлія Гомеляк не лише є ініціаторкою і організаторкою вечора – жінкою, яка варить ідеальний борщ. Крім того вона пише вірші і прозу, тче килимки із трав, створює чудові текстильні вироби в техніці печворк. Вона боліває за збереження української культури, її розмаїття. Гостинна господиня походить з лемківської родини і добре знає трагедію переселення, відірваності від рідного дому. Має кілька проектів, спрямованих на підтримку лемківської спільноти.
В нашому творчому колективі виникла ідея продовжити так звані «квартирники». І ці квартирники не про їду. Це про насолоду від змістовного спілкування, духовне збагачення і наповнення. Можна сказати, що такі зустрічі – це про естетику життя: їжа, красива обстановка, поезія. Всі ці аспекти також формують людську свідомість. Особливо, у наших реаліях. Це заземлює, виводить із стресу і дає можливість творчо розвиватися.
В подальшій розмові з нашим журналістом засновниця літературної студії п.Лариса зауважила:
Я вважаю такі заходи своєрідною «лагідною українізацією – дотримання старих традицій і впровадження нових. Це найлегший, найкоротший і найвірніший, на мою думку, шлях виростити в собі той стержень, який робить українця українцем. Звісно, що всі мистецькі заходи, які проводяться на державному рівні, потрібні і важливі, але свої ми робимо не лише тому, що підійшла якась дата, а насамперед – для душі.
До речі, п. Лариса запросила всіх охочих доєднуватися до ініціатив «Перлини» і співпрацювати, розвиваючи та продовжуючи ідеї українських митців.
Варто зазначити, що це не єдина ініціатива студії. До прикладу, учасники створили внутрішню бібліотеку, зробивши перепис власних книг і одна з учасниць взяла на себе добровільну роль архіваріуса, координуючи список книг і читачів. То ж тепер «перлинівці» мають можливість читати та обмінюватися книгами, які зберігаються в них вдома, сповідуючи спільну мету – популяризацію читання.
Вечір борщу та поезії вийшов цікавим і яскравим, бо учасники прийшли в красивих українських вишиванках, що створювало особливу атмосферу. А також – дуже змістовним, бо там читали українське в гостинній франківській господі.
Руслана Гочіяєва-Шевчук
Фото Лариси Мончак
Читайте також:
- РІЗДWAR у Люм’єрі: Франківськ відвідав поет Андрій Пермяков (ФОТО)
- Поціновувачів театру запрошують на “Драматичні читання” в Івано-Франківську
- Життя – театр! І я його “дико” люблю, – заслужена артистка України Надія Левченко (ФОТО)
- “Писати в буденності неможливо!” – Володимир Єшкілєв, станіславський феномен (ФОТО)
- Приєднуйтесь до нас у Facebook,Instagram,Youtube та Telegram
Читайте нас у тг