У Навчально-науковому інституті мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася творча зустріч з кандидаткою медичних наук, доценткою кафедри дерматології та венерології Івано-Франківського національного медичного університету, мискинею Людмилою Хімейчук на тему «Світ Даят. Арт-терапія».
Слово «даяти» зі старослов’янської мови перекладається як «давати». Тобто вже в самій назві закодовано сакральне значення про те, що зображення з такою назвою мають ресурсний характер, пише ПІК.
«За своє життя та власну філософію Людмила Хімейчук багато відчула та зрозуміла, тому це тільки частина її творчого доробку, який вона презентує. Я не сумніваюсь, що це буде для вас надзвичайно цікаво, оскільки її виставка уже демонструється у краєзнавчому музеї в Івано-Франківську. Виставка вражає не лише своєю яскравістю і барвами, але й філософією», – наголосив у вступному слові директор Навчально-наукового інституту мистецтв, кандидат історичних наук, доцент Володимир Федорак.
На зустрічі обговорювали фізичне та психологічне здоров’я людини, сприйняття картин та кольорів, а також проводили практичні вправи.
Людмила Хімейчук показала на прикладі учасників, як впливає енергія картини на людину та наголосила на важливості творення з чистими та тверезими думками.
Мисткиня також розповіла, що для написання своєї «даяти» вона запалює свічку, щоб очистити простір, виключає всі зовнішні подразники та малює тільки так, як вона спочатку побачила в своїй уяві.
«Вони можуть допомогти людині краще справлятися з цими проблемами, але це лише додатковий метод, а не засіб лікування. Як і в медицині, де деякі ліки полегшують симптоми, але не лікують саму причину захворювання, енергія картин може покращувати адаптаційні властивості організму та підтримувати психологічний стан людини. Тому енергія картин, як і хороша музика. також робить нас сильнішими», – відповіла художниця на запитання студентки про те, чи можуть картини допомогти у лікуванні психологічних проблем.
До слова, студентам також провели майстер-клас з малювання орнаменту «даят», під час якого кожен міг спробувати себе у ролі митця та створити власні візерунки.
Читайте також:
- Люди Прикарпаття: ретроспективна виставка картин “Коломия-Транзит” (ФОТО)
- Майстер художнього кування Олександр Шапошник свій досвід із Бердянська переніс до Івано-Франківська (ФОТО)
- У Франківському драмтеатрі розкажуть, як створювали стрічку “Довбуш”