Івано-Франківськ

В дитсадках на Прикарпатті впроваджують унікальну ізраїльську програму

В основі програми лежить терапія природним середовищем.

464222796 10162001573321350 2808269769508207947 n

У дитячих садках і школах Івано-Франківської області впроваджують методику «Цілющий ліс». Завдяки грі, творчості та спостереженням за природою діти 4–7 років зміцнюють психологічну стійкість в умовах війни та долають негативні наслідки років дистанційного навчання.

Програму, яка з 2011 року встигла допомогти тисячам дітей в Ізраїлі, адаптував Український фонд «Благополуччя дітей» в партнерстві з Дитячим фондом Німеччини за фінансування Німецького федерального міністерства економічної співпраці та розвитку, пише ПІК.

За оцінками ЮНІСЕФ, 1,5 млн українських дітей мають ризик розвитку депресії, тривожності, ПТСР та інших розладів. Крім цього, у дошкільнят та учнів молодшої школи загострилися проблеми з соціалізацією, які почалися ще з часів пандемії коронавірусу. Методика «Цілющий ліс» допомагає впоратися з цими викликами.

«Наша програма – це 12 сесій, більшість з яких діти проводять на вулиці: вони граються, вигадують особливі ритуали й символи, спостерігають за змінами у природі, будують своє безпечне місце. У програмі закладено формування товариськості, взаємопідтримки, роботи задля спільної мети. В кожній сесії є вправи, які здаються простими, але мають глибокий психологічний сенс», – говорить Юлія Малієнко, координаторка проєкту з Українського фонду «Благополуччя дітей».

464436897 10162001574311350 867758548071927536 n scaled

Протягом 2024 року методику «Цілющий ліс» успішно апробували у 12 закладах освіти у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій областях, зокрема і у Витвицькому ліцеї та в ЗДО №6 «Колобок» Івано-Франківської міської ради. Вихователі та вчителі зауважують позитивні зміни у поведінці дітей та взаємодії в колективі.

«Мою групу відвідує дівчинка, якій було складно комунікувати з дітьми. Але вже після першої сесії її мама прийшла подякувати: донька в такому піднесеному настрої від занять, що вранці охоче біжить у садок. Родина навіть вирішила не змінювати садок, хоча такі наміри були. Дівчинці допомагає робота в команді: вона працює разом з усіма – і це допомагає їй в адаптації», – поділилася Наталія Джус, практична психологиня ЗДО № 6 «Колобок» та фасилітаторка методики «Цілющий ліс».

В основі програми лежить терапія природним середовищем. Кожна дитина, стверджують автори методики Роні Бергер та Мулі Лахад, має від народження потенціал життєстійкості, треба тільки навчитися його використовувати.

“В нашій групі була дитина з порушенням слуху та мовлення. На 1 сесії спостерігалась виражена дратівливість, плаксивість, небажання включатись в процес, незрозумілий для дитини власний емоційний стан. Але, після активного залучення до командних активностей на природі, хлопчик досить швидко зміг пояснити свої емоції та з бажанням входив в роль “Охоронців лісу”, — зазначає Мирослава Балазюк, вчителька початкових класів Витвицького ліцею та фасилітаторка методики «Цілющий ліс».

Зараз у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій областях стартували тренінги для нової хвилі освітян, які хочуть застосовувати методику «Цілющий ліс».

Наступного року вихователі та вчителі, які успішно завершать всі етапи навчання, впроваджуватимуть програму у своїх регіонах.

Читайте також: 

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено