На Прикарпатті існує високий ризик занесення та розповсюдження грипу птиці. Івано-Франківська область географічно розташована на перетині міграційних шляхів перелітних птахів, тому ризик занесення збудника грипу птиці з дикими перелітними птахами з неблагополучних країн, територій та зон існує постійно.
Особливо під час сезонних міграцій та в роки аномально теплих зим цей ризик істотно підвищується. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, пише ПІК.
“Враховуючи шляхи міграції цільових видів дикої перелітної птиці, військових дії, які можуть впливати на розширення зони високого ризику виникнення грипу птиці, значну концентрацію поголів’я птиці, існує високий ризик занесення грипу птиці. Не менш важливу роль відіграють мисливці у попередженні поширення високопатогенного грипу птахів, оскільки вони мають безпосередній контакт з дикою фауною”, – йдеться у повідомленні.
До слова, грип птиці – висококонтагіозна хвороба, що характеризується явищами септицемії, ураженням органів дихання і травлення.
- Загальні для всіх видів птахів: відмова від корму і води; підвищення температури тіла; пригнічення; порушення координації рухів, парези, паралічі; риніт; кон’юнктивіт.
- У курей: ціаноз шкірних покривів (зміна кольору гребеня, борідок і кінцівок); набряк підклювного простору; підшкірні геморагії (крововилив) на кінцівках; діарея; зниження виробництва яєць; кашель і чхання.
- У водоплавних птахів: нервові явища (викривлення шиї, відсутність реакції на зовнішній подразник, кругові рухи); помутніння рогівки; сліпота.
“В разі виявлення масової загибелі птиці, а також при виявленні місць масової загибелі дикої птиці на полях, в лісах та інших місцях необхідно негайно повідомляти територіальний підрозділ Держпродспоживслужби у вашому районі, або лікаря ветеринарної медицини, який обслуговує ваш населений пункт”, – додають у Держпродспоживслужбі.
Читайте також у ПІК:
- Пориви вітру до 15-20 м/с: якою буде погода на Франківщині першого листопада
- В Україні цьогоріч майже вдвічі зросли ціни на гречку: причина
- Що робити, щоб їжа не прилипала до сковорідки: прості способи
- Вперше у світі від нового штаму пташиного грипу померла людина