Івано-Франківськ

Як купити квартиру у Франківську: покрокова інструкція (ВІДЕО)

Зараз попитом користуються квартири в новобудовах, вторинний ринок купують люди з обмеженим бюджетом.

 

Покупка квартири, як і будь-якої іншої нерухомості – дуже відповідальний крок, до якого потрібно поставитися виважено. Зокрема, у Івано-Франківську найбільшим попитом користуються одно та двокімнатні квартири, «трійкам» надає перевагу менша кількість людей.

Що варто знати про безпечну покупку квартири та які кроки варто враховувати при придбанні житла на первинному та вторинному ринку, розповів ПІК незалежний експерт з нерухомості у Івано-Франківську Володимир Бугай.

 Перший крок – визначити бюджет

Насамперед покупцеві необхідно сформувати бюджет, тобто оцінити свої фінансові можливості та визначити суму, за яку ви готові придбати квартиру.

«Саме від вашого бюджету буде залежати чи це буде квартира на первинному ринку нерухомості, чи навпаки на вторинному. Або ж можливо, ви маєте кошти тільки на перший внесок, чи хочете взяти квартиру на розтермінування від того чи іншого забудовника», – зауважує експерт.

Зараз за словами Володимира Бугая, у Івано-Франківську найдорожчі квартири в новобудовах з ремонтом, потім ідуть квартири в новобудовах в стані сирця, введені в експлуатацію. Дешевше можна придбати житло на етапі будівництва від тої чи іншої будівельної компанії.

«Наприклад, компанія «Франківський дім» надає можливість купити квартиру на етапі котловану з гнучкими умовами розтермінування – безвідсотковими. Тобто, ви оплачуєте перший внесок на етапі котловану, потім на екваторі будівництва – другий внесок і при отриманні ключів вносите третій внесок», – каже ріелтор.

А на вторинному ринку ціна за метр квадратний вже коливається від стану самої квартири. Стан квартири може бути житловий, мається на увазі, що ремонт там робили вже дуже давно або ж квартира з євроремонтом.

У Івано-Франківську люди здебільшого надають перевагу квартирам у новобудовах. Вони звертають увагу на те, щоб була закрита територія в будинку, сучасний дитячий майданчик, новий під’їзд.

«А цього не може надати вторинний ринок, бо тут будинки старого житлового фонду. Вторинний ринок більше купують люди менш платоспроможні, які не можуть собі дозволити придбати квартиру в новобудові», – розповідає Володимир Бугай.

«Трійки» купують лише 25% людей: які квартири популярні у Франківську

Другий крок – знайти свого менеджера з нерухомості (ріелтора)

На цьому етапі необхідно знайти людину, яка буде супроводжувати та консультувати вас під час покупки житла.

«Людина, яка працює на ринку нерухомості може суб’єктивно оцінити та надати інформацію про ту чи іншу будівельну компанію. Наприклад, мені подобається компанія «Франківський дім», тому що вони будують малопід’їзні забудови: один, два-три під’їзди, тобто, мені це імпонує», – каже експерт з нерухомості.

За його словами, у кожної людини свої потреби та уподобання щодо житла. Якщо це первинний ринок, то звичайно, що покупці можуть звертатися до відділу продажу певної будівельної компанії.

Важливо, що ріелтор тісно співпрацює з нотаріусом, а нотаріус зобов’язаний перевірити чи квартира, які ви хочете придбати не перебуває під арештом, чи немає ніякої заборгованості у власників, бо навіть якщо ви маєте неоплачений автомобільний штраф, то не можете продати квартиру.

Третій крок – обрати локацію та квартиру

У Івано-Франківську не багато мікрорайонів від шести до восьми. І часто люди поверхнево шукають. Наприклад, купують квартиру на «Каскаді», а потім стикаються з проблемами: далеко дитину вести до дитячого садочка, чи незручно добиратися до зупинки громадського транспорту, або ж на вихідні на «Каскаді» затори, оскільки люди їдуть до торгових центрів, які розміщені саме у цьому мікрорайоні.

«Вибір локації – це також важливий крок при покупці квартири. Якщо ви не знайомі з цим мікрорайоном, то вам потрібно ознайомитися: пройтися, прогулятися, уявити собі, що ви там живете. Чи вам зручно піти в той чи інший магазин, чи вам зручно дійти до зупинки, чи поруч буде школа або садок», – зазначив Володимир Бугай.

За його словами, люди, які мають тварин чи спортсмени, обирають паркові зони. Якщо бюджет не дозволяє вам купити квартиру в центрі міста, то можна шукати при центрові зони, найближчі до того місця розташування, щоб ви хотіли.

Коли ви вже обрали мікрорайон, ваш менеджер з нерухомості надсилає вам варіанти квартир відповідно до ваших потреб, бюджету та уподобань.

«Ви обираєте те, що вам найбільше сподобалося та йдете на огляд. Чи це будинок на етапі будівництва, ви заходите на будову, чи це вже квартири в готових будинках, чи квартири з ремонтом в новобудовах, чи це вторинний ринок – оглядаєте. А вже потім після огляду, ви однозначно відсієте деякі варіанти, бо на фото може бути одне, а в живу зовсім інше», – пояснює пан Володимир.

DSC 1855

Він зауважує, бо буває таке, що люди з 15 варіантів нічого не обирають, тому ріелтор шукає нові варіанти, адже вибрати завжди є з чого.

«Вторинний ринок також доволі різноманітний: у нас є «хрущовки», панельні, цегляні будинки, австрійські, польські будинки. Тут при огляді квартири найголовніше оцінити стан будинку, а стан будинку на вторинному ринку залежить від усіх сусідів. Бо зазвичай там люди живуть роками. Квартири передають дітям, а діти своїм дітям», – каже менеджер з нерухомості.

Варто зважати й те, що у вторинному ринку найбільша проблема завжди з комунікаціями, адже ці будинки мають підвали. Тому важливо з’ясувати, чи підвали не підтоплює, якщо ви обираєте верхній поверх, то який дах, яка проводка.

Також якщо у новобудовах усе нове й там здебільшого проживають молоді люди, то у будинках вторинного ринку зазвичай живуть люди похилого віку.

Четвертий крок – перевірка документів

 Якщо це купівля квартири від забудовника, необхідно перевірити дозвільні документи на те нерухоме майно, яке ви купляєте.

«Чи в забудовника є дозвіл на будівництво, чи у нього є декларація на початок будівельних робіт. Земля, у якому вона стані, чи вона в оренді міста чи викуплена й у приватній власності. Обов’язково перевірити це. Вам ці документи мають надати у відділі будівельної компанії», – розповів Володимир Бугай.

Якщо ви купуєте квартиру на первинному ринку, то варто перевірити усі документи у забудовника. Якщо ж ви збираєтеся придбати квартиру на вторинному ринку, варто разом з ріелтором та нотаріусом перевірили всі документи.

«Після підписання договору, ви стаєте партнером в тій чи іншій будівельній компанії. Тому маєте один перед одним виконати певні зобов’язання: ви оплатити, а забудовник збудувати, тому потрібно перевірити всі документи. Якщо це вторинний ринок, то всі документи перевіряє та готує ріелтор в парі з нотаріусом», – зазначив незалежний експерт з нерухомості у Івано-Франківську.

DSC 1870

П’ятий крок – укладення угоди (договору) про купівлю квартиру

І безпосередньо останній крок – це укладення угоди між забудовником чи власником помешкання та покупцем.

«Після укладення угоди необхідно перевірити чи забудовник виконав перед вами всі зобов’язання, або якщо це вторинний ринок, чи все добре зареєстрував нотаріус», – додає Володимир Бугай.

Менеджер з нерухомості наголошує, що ви самі є творцями свого щастя і обираєте те житло, де вам буде комфортно проживати.

Чи потрібно торгуватися за ціну на квартиру?

«Звичайно. У нас на Галичині такий менталітет у людей, прикарпатців, що без торгу не буває. Найбільше торгують люди на вторинному ринку, але присутній торг і у будівельних компаній. Просто тут вже питання «скільки», – пояснює пан Володимир.

За його словами, якщо купувати квартиру в новобудові з ремонтом та сирець, то ціна буде в принципі майже однакова:

«Але там ви заходите та живете, а там потрібно зробити ремонт. Ви маєте розуміти, що від вартості квартири, орієнтовно 60% вам ще знадобиться на ремонт».

DSC 1847

Чи варто купувати нерухомість у час війни?

Ріелтор радить купувати квартири, адже наш регіон вважаться безпечним, зважаючи на війну. Окрім того, у Франківську досить сприятливі інвестиційні умови.

«Якщо б ми бачили несприятливі умови, у нас би не відкривалися нові комплекси. Фактично на кожній вулиці зараз старт будівництва нового будинку», – сказав незалежний експерт з нерухомості.

Окрім того, фахівець відзначив, що Франківськ одне з найкомфортніших міст для проживання. Зараз у час війни найбільший відсоток квартир купують переселенці. Раніше у довоєнний час квартири здебільшого купували заробітчани.

Читайте також у ПІК:

Читайте нас у тг






Коментарі

0

Коментарів ще немає

© 2020 Всі права захищено