Днями онлайн-системи Укрзалізниці зазнали масштабної таргетованої кібератаки. Через це вже другий день недоступна послуга покупки квитків онлайн, але всі поїзди курсують без затримок.
У “Слово і Діло” пишуть, що за останній час кількість кіберінцидентів, спрямованих на критичну інфраструктуру України значно зросла: з 2,5 тисячі у 2023 році до 4,3 у 2024 році.
Кібератака на державні реєстри України
19 грудня 2024 року на державні реєстри України здійснили наймасштабнішу кібератаку за останній час. Тимчасово призупинили роботу десятки реєстрів.
Відповідальність за атаку взяла на себе група російських хакерів XakNet Team. У Службі безпеки підтвердили, що за кібератакою стоять хакери російського ГРУ. На відновлення роботи всіх реєстрів пішов місяць.
Кібератака на мобільного оператора «Київстар»
12 грудня 2023 року сталася хакерська атака на компанію “Київстар”. Були недоступні послуги мобільного зв’язку та мобільного, домашнього інтернету.
Відповідальність за атаку взяло на себе російське хакерське угруповання «Сонцепьок». Комп’ютерний захист компанії хакери зламали через обліковий запис одного із співробітників.
На повне відновлення роботи пішов майже тиждень.
Кібератака на дата-центр «Парковий»
25 січня 2024 року кібератаки зазнав дата-центр «Парковий», внаслідок чого стався збій у роботі сервісів «Нафтогазу», Укрзалізниці, Укрпошти та системи «Шлях».
Найдовше відновлював роботу своїх онлайн-сервісів, сайтів та колцентрів «Нафтогаз» – близько чотирьох днів.
Кібератаки на урядові сайти та державні реєстри
Вночі 14 січня 2022 року російські хакери атакували «Дію», сайти Кабміну, МОЗ, Міністерства закордонних справ, ДСНС, Міністерства освіти, Міністерства спорту, Міністерства аграрної політики, Міністерства енергетики, Міноборони, Державної казначейської служби та інших органів. Загалом від хакерської атаки постраждали 70 державних сайтів.
Витоку даних, запевняли в СБУ, не сталося. На повне усунення наслідків пішли три доби.
23-24 лютого було продовження атаки. Хакери атакували сайти Кабміну, Верховної Ради, Міністерства закордонних справ, Служби безпеки України та інших органів влади. На відновлення їхньої роботи витратили один-два дні.
Кібератака на українські банки
15 лютого 2022 року російські хакери атакували близько 15 банків, у тому числі ПриватБанк та Ощадбанк. Крім того, кібератаці зазнали сайти Міноборони, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Роботу сервісів відновили того ж дня.
Читайте також:
- Маск у кібератаці на соцмережу Х “підозрює” Україну
- “Відновили держреєстри після масштабної російської кібератаки”, – Мін’юст
- У ГУР повідомили про успішну кібератаку на російське будівельне підприємство
- З лютого 2022-го в Україні зареєстрували понад 1,5 тисячі кібератак