Не треба дітей лякати поліцією. Краще подбати про їх спілкування.
Лазертаг, футбол, бесіди про шкідливі звички, булінг, дружбу та корисні поради – це частина роботи поліції у навчальних закладах Прикарпаття.
Начальниця відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції Івано-Франківської області, шкільна офіцерка Олександра Бабецька розповіла для читачів ПІКу:
- про що говорять на заняттях
- як діти реагують на зустріч з поліцією
- та метод драми у роботі з слухачами.
Проєкт “Шкільний офіцер поліції” діє на Прикарпатті вже 4 роки. Його мета – забезпечити безпечний простір та запобігти порушенням серед дітей і підлітків. Щоб робота була результативною охочі поліціянти пройшли спеціальний тренінг. Вчилися легше знаходити мову з дітьми різного віку та складати для них уроки.
Наразі в області двоє шкільних офіцерів. Вони відвідують дитсадки, школи, університети та інші навчальні заклади. З дітьми та підлітками говорять про безпеку на дорозі, шкоду від цигарок, алкоголю та наркотиків, насильство у сім’ї, булінг, дружбу, як поводитись із незнайомцями, про відповідальність за власні вчинки тощо.
Тема та формат зустрічі залежить від віку дітей. Наймолодших в ігровій формі вчать правильно переходити дорогу на спеціальному пішохідному переході. Також роблять світловідбиваючі елементи, які прикріплюють на руку чи наплічники. Шкільні офіцери вмикають фари на своєму автомобілі, щоб наочно показати та пояснити, чому флікери можуть врятувати життя пішоходам та велосипедистам.
Нещодавно із малими ліцеїстами говорили на тему “Дитина має право”. Розповіли про право на здоров’я, освіту, дозвілля та якісний рівень життя та інше.
Часто шкільних офіцерів у заклади запрошують самі вчителі. Просять поговорити про шкідливі звички, адже деякі учні курять на території закладу та є інформація про поширення наркотиків серед школярів.
“Ми не просто розповідаємо про шкоду від цього, а пропонуємо альтернативу. Або дитина зіпсує майбутнє, коли стане на неправильний шлях, або буде здоровою та успішною. Приємно, коли педагоги нам кажуть, що діти менше палять на території школи після нашої зустрічі. А діти хваляться, що почали ходити у спортзал. Ми з ними теж граємо у лазертаг, футбол та різні естафети”, – поділилась Олександра.
Для профілактики булінгу, алкоголізму, наркоманії, домашнього насильства застосовують метод драми. Цього навчили колеги з Польщі. Учасники розігрують умовну історію, де діти виконують певну роль, наприклад, жертву булінгу чи кривдника. Тоді школярі чи студенти можуть зрозуміти почуття учасників уявного конфлікту та зробити висновки.
“На жаль, булінг має місце. Непорозуміння виникають через інакшість, бо хтось носить окуляри, брекети чи просто краще вчиться. У складних ситуаціях з дітьми працює психолог”, – додала шкільна офіцерка.
Коли педагог повідомляє про домашнє насильство у сім’ї учня, то поліціянти спілкуються з батьками. Дорослі не завжди йдуть на контакт, тож проблему намагаються вирішити й соцпрацівники. При потребі зауваження та пораду отримують й педагоги, які підвищують голос на учнів. До слова, за пів року шкільні офіцери провели 3 профілактичні бесіди з учнями, 2 – з батьками, 4 – з адміністраціями та педагогами шкіл.
Шкільні офіцери долучаються до різних проєктів: велошколи, уроки жіночої самооборони та домедичної допомоги, проводять День відкритих дверей в управлінні поліції, проводять тренінги для соцпрацівників тощо. Заняття відбуваються щодня не тільки у франківських навчальних закладах, а й обласних. За пів року слухачами шкільних офіцерів були 654 студенти, 485 школярів та 80 дошкільнят.
Реакція дітей на зустріч з поліцейськими різна та є успіхи.
“Якщо раніше дехто міг вигукувати неприємні слова до нас, то тепер таких ситуацій менше. Діти радіють нашій зустрічі, дарують саморобки, а це мотивує працювати”, – додала Олександра.
До слова, дорослим радять не лякати дітей поліцією. При потребі малеча має знати, до кого звернутися за допомогою та захистом.
Марія Гурецька.
Читайте також:
Щоб виконувати місію. Франківський священник став блогером під час лікування від коронавірусу
Футбольний турнір у Тисмениці визначив найкращих гравців
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг