Люди у владі фінансово потерпають. На Прикарпатті апарату новоствореної Івано-Франківської районної ради, яка офіційно працює з листопада минулого року, держава не передбачила зарплату. Про це йшлося сьогодні на III сесії ради, повідомляє ПІК.
«Незрозуміло, як має фінансуватися заробітна плата апарату районної ради (всього 6 осіб, – ред.). Не зрозуміло, як профінансувати зарплатню апаратам районних рад, які підлягають ліквідації. Закон не передбачив нічого”, – сказав голова районної ради Василь Попович.
З цим складним питанням він звертався до народного депутата України Оксани Савчук.
“Вона мені дала контакти Віталія Безгіна, народного депутата України, голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою. І він мені також нічого не обіцяв, окрім того, що сказав: «Ми направимо вашого листа в Кабмін, бо від Кабміну залежить, як швидко буде сформована райдержадміністрація, яка займеться цими питаннями», – розповів депутатам пан Попович.
Оскільки ж на формування РДА за найсприятливіших умов піде не менше двох місяців (штат передбачають у кількості 193 особи), то працівники районних рад ще не скоро отримають своє, зароблене.
До слова, у попередніх районних рад, які увійшли до Івано-Франківської, є «вільні залишки коштів” – 10 мільйонів гривень. Але нема законодавчого акту, який би дозволив використати ці гроші на сьогоднішні потреби.
«Ось таке у державної влади ставлення до органів місцевого самоврядування», – підсумував Попович.
В надії на те, що верхи нарешті мусять відреагувати на відсутність фінансів на життєзабезпечення владного апарату мега району, 44 депутати, що були присутні на сесії, підтримали підготовлене Звернення районної ради до Президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо питань функціонування новоутвореної Івано-Франківської районної ради.
Проте, поточні фінансові проблеми не завадили керівництву цієї ради подумати про власну фінансову перспективу (закон це передбачає). Обранці присвоїли ранги посадових осіб місцевого самоврядування голові ради (7-й ранг) та його заступниці (9-й ранг). А також встановили умови оплати їх праці. Проголосували за встановлення їм щомісячних надбавок:
- 50% від посадового окладу, з урахування рангу, за досягнення в роботі;
- премію у розмірі 50% за фактично відпрацьований час;
- виплату одноразової матеріальної допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати – для розв’язання соціально-побутових питань.
Депутати підтримали ці пропозиції майже одноголосно. Щоправда, сам Василь Попович, мабуть, через моральну незручність, зауважив, що в попередніх районних радах встановлювали 100-відсоткові премії та надбавки.
Та варто зазначити, що попри гострі проблеми у самій районній раді, її депутати прийняли звернення до вищих органів української влади щодо необгрунтованого підвищення тарифів на енергоносії.
На пленарному засіданні депутати також розглянули питання: про безоплатну передачу майна із спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст ліквідованих Богородчанського та Рогатинського районів. Затвердили передавальні акти актактивів та зобов’язань Галицької, Рогатинської, Тисменицької та Тлумацької районних рад.
Нагадаємо, що Івано-Франківський район об’єднав колишні Богородчанський, Галицький, Рогатинський, Тисменицький і Тлумацький райони.
Читайте також:
Тарифи та гострі питання районної влади: розпочалася сесія Івано-Франківської районної ради (ФОТО)
Реорганізація райдержадміністрацій на Прикарпатті не вплине на роботу ЦНАПів