Курс долара в Україні у перший тиждень березня буде коливатися біля вже звичної позначки в 28 грн/$. З одного боку, напередодні посівної аграрії активніше продають валюту, що знижує її вартість, з іншого – невизначеність у співпраці з МВФ створює тиск на гривню, повідомляє pmg.ua, пише ПІК.
Опитані виданням аналітики визначили, що саме впливатиме на відносно стабільний курс долара:
- відсутність новин про подальшу співпрацю з МВФ;
- низький попит на валюту в Україні;
- компенсація ПДВ;
- зростання випадків зараження коронавірусом;
- підготовка аграріїв до посівної.
“На найближчий тиждень ми очікуємо незначне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку торгуватиметься через тиждень поблизу 28,0 грн. Готівковий долар – близько 27,9/28,1 грн”, – говорить старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб.
Аналітик RoboForex Андрій Гойл озвучує більш позитивний для гривні сценарій. Ймовірно, долар перебуватиме в межах діапазону 27,70-27,95 грн. Євро до гривні, вважає він, продовжить зростання до рівня 34,25.
“Цілком очевидно, що НБУ буде активно викуповувати долари США в свої резерви за сильної девальвації американської валюти, тож істотного зміцнення гривні очікувати не варто”, – прогнозує аналітик.
Підсумки зими для гривні загалом нейтральні: сильна девальвація не відбулася, а надмірне зміцнення гривні не допустив Нацбанк. З початку року регулятор викупив на міжбанківському ринку понад 200 млн доларів. Старт посівної кампанії буде стимулювати аграріїв до продажу валютного виторгу, що збільшить попит на гривню (американська валюта подешевшає).
“Погіршення епідеміологічної ситуації та введення карантину в низці регіонів спровокували зниження ділової активності. З цієї причини попит зберігається лише в імпортерів енергоносіїв і ритейлу, які здійснюють господарську діяльність навіть під час локдауну. Старт вакцинації, безумовно, додав позитиву на ринки, але поки складно сказати про її темпи і ефективність”, – пояснює Андрій Гойлов.
Максим Орищак, аналітик компанії “Центр біржових технологій”, упевнений:
“Внутрішня політична ситуація не створює дисбаланси, а значить, не виступає драйвером для продажів національної валюти. Попит на валюту підвищиться, щойно банківським клієнтам-експортерам зайдуть на рахунки гроші від Держказначейства – це стане головним драйвером для зростання курсу до рівня в 28 гривень і вище на банківських торгах”.
Коли саме це станеться, аналітик наразі не каже.
Читайте також:
Скільки коштує вода у різних містах Прикарпаття (ІНФОГРАФІКА)
В Україні розширили можливості допомогти безробітним
Стало відомо, чому мама мільйонера Юрія Вітренка не хоче платити за комунальні послуги
На Прикарпатті вилучили 4 тисячі літрів алкоголю з “липовими” акцизними марками (ФОТО)
Приєднуйтесь до нас у Facebook, Instagram, Youtube та Telegram
Читайте нас у тг