Сьогодні – Міжнародний День Землі.
Свято у 1970 році ініціював американський сенатор Гейлорд Нельсон. Спочатку День Землі відзначався лише в США, але дуже швидко його популярність стала планетарною. У резолюції Генеральної Асамблеї ООН, яка була затверджена в 2009 р., відзначалося, що термін «Матінка-Земля» досить поширений у різних культурах і загальноприйнятий у більшості країн світу, він відображає чіткий взаємозв’язок між нами і нашою планетою.
ПОДІЇ:
– 22-23 квітня 1912 року – Микуличин відвідав австрійський архикнязь Карл Франс Йосип Габсбург, який незабаром став цісарем Карлом (1916-1918). Карл приїхав на запрошення князя Ліхтенштайна, що був власником частини карпатських лісів у цьому регіоні. У Микуличині влаштували для гостя цісарського двору полювання на готурів (глухарів).
– 22–24 (9–11) квітня 1915 р. – Російський імператор Микола ІІ відвідав окуповану російськими військами Галичину. 22 квітня через Броди прибув до Львова. 23 квітня потягом, зробивши зупинки у Комарно й Самборі, прибув до Перемишля. 24 квітня, оглянувши форти міста, повернувся автомобілем у Львів, який полишив увечері, відвідавши Високий Замок та прийнявши вірнопідданські депутації, зокрема, від галицьких москвофільських (русофільських) організацій та інституцій.
– 22 квітня 1920 р. – у Варшаві відбулося підписання політичної конвенції (Варшавського договору) керівниками МЗС УНР та Польської держави. Польща визнавала Директорію незалежної Української Народної Республіки на чолі з головним отаманом Симоном Петлюрою верховною владою УНР. За Польщею залишалися території Східної Галичини, Західної Волині, Холмщини, Підляшшя і Полісся. Кордони на решті напрямів мали визначити договори УНР з іншими суміжними країнами.
ІМЕНИНИ: Антон, Вадим, Овдій.
ЦІКАВО:
– 22 квітня 1838 р. – друзі викупили перспективного 24-річного художника Тараса Шевченка з кріпацтва.
Читайте також:
Гуцулка дивує іспанців унікальними прикрасами з бісеру (ФОТО)
21 квітня: цей день в історії Прикарпаття
Читайте нас у тг